The Moon and the Nightspirit w Krakowie [GALERIA]

Justyna Kierzkowska
14.05.2016 10:58
The Moon and the Nightspirit w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

W piątek 13 maja 2016 węgierski The Moon and the Nightspirit wyruszył w minitrasę po Polsce. Koncert w krakowskiej Rotundzie był pierwszym z trzech polskich występów grupy.

Zespół istnieje nieprzerwanie od 2003 roku. Do dziś trzonem kapeli są jej założyciele - wokalistka Ágnes Tóth, grająca na instrumentach ludowych, oraz gitarzysta Mihály Szabó. Węgrzy wykonują szeroko pojętą muzykę pagan i folk. Ich teksty oscylują wokół starosłowiańskich podań, baśniowego świata dawnych legend i szamanizmu, zaś główną inspiracją muzyków pozostaje niezmiennie Matka Natura.
 
Grupa od ponad dekady konsekwentnie buduje swą markę na europejskiej scenie neofolku i muzyki dawnej. Artyści z The Moon and the Nightspirit mają na koncie pięć płyt, z których ostatnia, „Holdrejtek”, ukazała się w 2014 roku nakładem Prophecy Productions. Nieco orientalny mix muzyki średniowiecznej i węgierskiej pozwolił fanom na krótką, mistyczną podróż do nieśmiertelnego królestwa natury, od której współczesny człowiek z każdym rokiem się oddala.

Koncertowy dorobek formacji obejmuje także kilka tras po Europie i Stanach Zjednoczonych. W zeszłym roku kapela odwiedziła również Koreę Południową. Polskie koncerty są częścią Europejskiej trasy, podczas której zespół prezentuje przekrojowy materiał.

Zespół wystąpił w składzie:

  • Ágnes Tóth - wokal, instrumenty ludowe
  • Mihály Szabó - gitara
  • Gábor Végh - perkusja
  • Gergely Cseh - bas
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.