Kolejny koncert Pantery odwołany. Co z występem w Polsce?

26.01.2023 16:25
Phil Anselmo Fot. Chris Pizzello/Invision/AP/East News

Po dwóch odwołanych koncertach w Niemczech kolejny występ Pantery się nie odbędzie. Co ciekawe, organizator oficjalnie nie podał przyczyny takiej decyzji.

Pantera ma ostatnio pecha - najpierw odwołano 2 koncerty zespołu w Niemczech, a teraz okazuje się, że kolejny występ kapeli nie odbędzie się. Chociaż organizator nie podał przyczyny odwołania koncertu, to można się domyślić, dlaczego została podjęta taka decyzja.

Polecamy

Kolejny koncert Pantery odwołany. Co z występem w Polsce?

Zespół Pantera miał zaplanowany koncert w Wiedniu na 31 maja 2023. Organizator Mind Over Matter Music poinformował na swoich social mediach, że występ zespołu został odwołany, a bilety zostaną zwrócone.

Najprawdopodobniej stało się to samo, co w przypadku odwołanych koncertów Pantery w Niemczech. Partia Zielonych domagała się wyrzucenia zespołu z line-upów festiwali w związku z kontrowersyjnym zachowaniem wokalisty Philipa Anselmo w 2016 roku na imprezie Dimebash, gdy miał pokazać nazistowski gest i wykrzyczeć "white power". Również austriacka Partia Zielonych protestowała przeciwko koncertowi Pantery w Wiedniu. Jak na razie nie podano oficjalnej przyczyny decyzji organizatorów. 

Polecamy

Pantera zagra koncert w Polsce w 2022

Pantera ma zagrać w Polsce na Metal Hammer Festival, który odbędzie się 5 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie. Koncert odbędzie się planowo. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.