Mieli bilety, ale na imprezę nie weszli. Festiwal przed startem nałożył limit

03.08.2023 10:54
Festiwal Fot. Queen soft/Shutterstock

Taka historia zdarzyła się po raz pierwszy w historii tego festiwalu. Osoby jadące na wydarzenie musiały zawracać, bo organizatorzy zdecydowali się na nałożenie limitu osób przebywających na imprezie. Jaki był powód?

Tegoroczna edycja, jednego z największych na świecie festiwali muzyki metalowej Wacken Open Air rozpoczęła się wczoraj (2 sierpnia) i potrwa do 5 sierpnia. Niestety wczorajsze rozpoczęcie imprezy nie przez wszystkich będzie mile wspominane. Festiwal zdecydował się na nałożenie limitu osób, które wezmą udział w imprezie. Wykupione bilety w tym przypadku nie pomogły.

Wacken Open Air w ostatniej chwili nałożył limit osób

Żeby doświadczyć takiej sytuacji, trzeba mieć wyjątkowego pecha. Zwłaszcza jeśli bilety na festiwal dawno kupione, a droga składająca się z setek kilometrów pokonana.

Tegoroczna edycja Wacken Open Air, największego metalowego festiwalu w Europie nie popisała się już od startu. Nie wszystkie osoby, posiadające bilet zostały wpuszczone na wydarzenie!

Powód? Złe warunki pogodowe. Organizatorzy w oświadczeniu wyjaśnili, że ze względu na pogodę na festiwalu, zostali zmuszeni do ograniczenia liczby osób biorących udział w imprezie. Taka sytuacja wydarzyła się pierwszy raz w historii. Na Wacken Open Air będzie mogło uczestniczyć 50 z 85 tysięcy osób, które nabyły bilet. Limit ten został już osiągnięty.

Ze względu na warunki pogodowe osiągnięto już limit uczestników na Wacken Open Air 2023. Wszyscy inni, którzy są w drodze, muszą natychmiast zaniechać podróży. Po raz pierwszy w historii WOA podjęliśmy taką decyzję. Jest nam niezmiernie przykro, ale trudna sytuacja pogodowa nie zostawiła nam innego wyboru.  - brzmiało oświadczenie.

Nie wiadomo też, czy wszystkie zaplanowane koncerty odbędą się zgodnie z planem. Festiwal odbywa się w Niemczech, a głównymi gwiazdami tegorocznej edycji mają być Iron Maiden, Helloween i Megadeth.

Po więcej informacji zachęcamy was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

Anna Marciniak
Anna Marciniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.