Z Disneya nikt nie wyrasta. Koncert "Disney Księżniczki" skradł serca małych i dużych

Aleksandra Degórska
29.05.2023 23:00
Z Disneya nikt nie wyrasta. Koncert "Disney Księżniczki" skradł serca małych i dużych Fot. materiały prasowe

Księżniczki Disneya może brzmią dziecinnie, ale uwierzcie mi, dorośli bawili się wybornie.

Z pewnych rzeczy się nie wyrasta - m.in. z piosenek z produkcji Disneya. Nie ma chyba nikogo, kto nie znałby takich utworów, jak ''Kolorowy wiatr" z Pocahontas czy "Mam tę moc" z "Krainy lodu". Wybierając się na koncert z cyklu "Disney Księżniczki Koncert" nie sądziłam, że to dorośli będą się lepiej bawić od dzieci śpiewając piękne melodie Disneya. 

Z Disneya nikt nie wyrasta. Relacja z "Disney Księżniczki Koncert"

Koncerty z piosenkami Disneya zawitały do Krakowa i Katowic oraz odbyły się również w Warszawie. 27 maja na Torwarze dzieci mogły podziwiać głosy Justyny Bojczuk, Pauliny Grochowskiej, Zofii Nowakowskiej, Sylwio Przetak oraz Macieja Pawlaka i Marcina „Sosnę” Sosińskiego. Chociaż był to koncert przeznaczony dla dzieci, to na trybunach można było zauważyć też dorosłą publiczność i wcale nie byli to tylko rodzice, a osoby, które chciały posłuchać ulubione utwory z dzieciństwa na żywo. 

Już od pierwszej piosenki można było wyciągnąć chusteczki, bo chyba każdy tego wieczoru niejednokrotnie się wzruszył. Utwory z produkcji "Piękna i Bestia", ''Mulan", ''Zaplątani'' czy ''Król Lew" to piosenki ponadczasowe i wiele z nich zostało nagrodzonych Oscarami, zresztą słusznie. Łatwo zatem się wzruszyć, gdy słyszy się piosenki, które kojarzą nam się z dzieciństwem w pięknym wykonaniu wokalistek ubranych niczym bajkowe księżniczki. Trochę magii nikomu nie zaszkodziło i chyba podczas tego koncertu każdy przez moment poczuł się jak dziecko. Osobiście moje serce skradła Sylwia Przetak swoją interpretacją piosenek z "Vaiany'' i "Pocahontas".

materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Oczywiście najmłodsi widzowie również świetnie się bawili przy piosenkach z ''Krainy Lodu'', ''Małej syrenki'' czy ''Aladyna'', szczególnie, gdy pojawiały się bańki mydlane czy magiczny dyrektor muzyczny czarował księżniczki na scenie. Między piosenkami nie zabrakło trochę gry aktorskiej, żartów oraz ciekawostek o twórcach piosenek, które kochają całe pokolenia. Zaskoczeniem była piosenka z animacji ''Anastazja'', która chociaż nie jest księżniczką Disneya, to przez większość była za nią uważana.

Księżniczki Disneya stanęły na wysokości zadania i wyczarowały fajny koncert dla dużych i małych. Przez moment znowu można było się rozmarzyć i powspominać czasy, gdy królowały kasety VHS. Magia Disneya trwa dalej, bo również mali i duzi śpiewali ''Mam tę moc", co było pięknym podsumowaniem koncertu.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.