10 najciekawszych coverów w wykonaniu Eddiego Veddera

Aleksandra Degórska
02.02.2018 16:50
|north Fot. AGF s.r.l./REX/EAST NEWS

Ten wokalista wszystko zamienia w złoto i mamy na to namacalne dowody!

Już niebawem Pearl Jam pojawi się pierwszy raz w Krakowie. Eddie Vedder i jego koledzy wystąpią 3 lipca 2018 w Tauron Arena Kraków. Podczas tego koncertu usłyszymy na pewno takie przeboje, jak „Alive” czy „Even Flow”.

Pearl Jam lubi również prezentować fanom covery i robi to naprawdę wyśmienicie. Eddie Vedder jest jednym z najciekawszych rockowych głosów i jak się okazuje, repertuar innych twórców nie jest mu straszny. Choć jak wiadomo każdy wokalista ma określony zakres głosu, to jednak nie przeszkadza frontmanowi Pearl Jam, żeby wykonywać piosenki różnych gatunków muzycznych.

Oto 10 najciekawszych wokalnych popisów w coverach:

1. „Driven to Tears” The Police i „Red Rain” Petera Gabriela

W ramach trasy Rock Scissors Paper Peter Gabriel oraz Sting występowali wspólnie wykonując zarówno piosenki z solowej kariery, jak również kompozycje Genesis oraz The Police. W Seattle w lipcu 2016 roku pojawił się specjalny gość - Eddie Vedder. Trzech panów na scenie wywołało piorunujące wrażenie na widowni.

2. „Redemption Song” Boba Marleya

Podczas bisu na koncercie Pearl Jam na Global Citizen Festival Eddie zaprosił na scenę Beyonce, co na pewno zdziwiło niejednego fana rocka. Posłuchajcie, jak zabrzmiał ten duet w repertuarze Boba Marleya

3. Under Pressure Queen i Davida Bowiego

Queen będąc w studiu w 1981 roku w Montreux w Szwajcarii zaprosił Davida Bowiego do stworzenia piosenki. Owocem jednodniowej sesji nagraniowej był singiel „Under Pressure”, który ukazał się 26 października 1981 roku i stał się znanym hitem. Wokalista Pearl Jam wykonał cover tego utworu kilkukrotnie z Benem Harperem.

4. Don't Dream It's Over Crowded House

Podczas Global Citizen Festival 2016 w Nowym Jorku zagrały takie gwiazdy, jak Metallica, Rihanna czy Kendrick Lamar. W line-upie pojawili się również Eddie Vedder oraz Chris Martin, którzy wspólnie dali krótki koncert składający się z 3 utworów. Muzycy usłyszeli utwory z repertuaru Pearl Jam, Crowded House oraz Patti Smith.

5. „Light My Fire” The Doors

W 1993 roku The Doors dołączył do prestiżowego grona Rock And Roll Hall Of Fame. Zespół został wprowadzony przed Eddiego Veddera, który potem wystąpił z muzykami wykonując „Light My Fire”.

6. „Wild Horses” The Rolling Stones

Słynny rockowy kawałek pochodzi z płyty „Sticky Fingers” z 1971 roku. Jak się okazało podczas pewnego koncertu The Rolling Stones wokale Micka Jaggera i Eddiego Veddera dobrze ze sobą współbrzmią.

7. Baba O'Riley The Who

Kultowy kawałek Brytyjczyków nie jest wcale taki łatwy do wykonania. Jednak kolejny raz Eddie Vedder pokazał, że nie ma dla nich żadnych ograniczeń i zaśpiewa dosłownie wszystko. Poniższe nagranie pochodzi z Madison Square Garden, gdzie Pearl Jam wykonał ten numer ze Stevenem Digglem z The Buzzcock.

8. Imagine Johna Lennona

Ten właśnie utwór w 2004 roku utwór został sklasyfikowany na 3. miejscu listy 500 utworów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”. Utwór doczekał się oczywiście mnóstwa coverów, sam Eddie Vedder również postanowił zaprezentować akustyczną wersję tego słynnego utworu.

9. „Comfortably Numb” Pink Floyd z Rogerem Watersem

Każdy fan Pink Floyd ma ciary, gdy słyszy ten kawałek na żywo. Co dopiero się dzieje, gdy legendarny Roger Waters połączył siły z Eddiem Vedderem? Wokalista Pearl Jam dał z siebie dosłownie wszystko i świetnie poradził sobie z repertuarem Pink Floyd pokazując, że jego wibrujący głos idealnie pasuje do takich brzmień.

10. „My City Of Ruins” Bruce'a Springsteena

W 2009 roku Springsteen został uhonorowany Kennedy Center Honors. Podczas uroczystości wielu artystów wykonało jego covery, m.in. Vedder, który zagrał jedynie przy akompaniamencie gitary i chóru. Jego występ był naprawdę poruszający i sam Bruce Springsteen podziękował mu za taki muzyczny prezent.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.