4 lata temu zmarła Kora. Polski artysta stworzył utwór "Nirvana Kory" z wokalami artystki [WIDEO]

28.07.2022 16:11
Kora Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

W teledysku wykorzystano archiwalne nagrania zmarłej Kory.

Kora zmarła 4 lata temu, 28 lipca 2018 roku. Michał Pepol, autor płyty "Kora ∞", w rocznicę śmierci wokalistki grupy Maanam opublikował kolejny singiel "Nirvana Kory", by uczcić pamięć artystki. Jak mówi Kamil Sipowicz, „Kora byłaby pewnie zaskoczona, a zarazem szczęśliwa, że jej twórczość została w tak szlachetny sposób wykorzystana. I że może na nowo żyć w pośmiertnej nieskończoności.” 

Polecamy

4 lata temu zmarła Kora. Polski artysta stworzył utwór "Nirvana Kory" z wokalami artystki [WIDEO]

Nadchodzący album "Kora ∞" ukaże się 31 sierpnia. Do utworu "Nirvana Kory" powstał teledysk w oparciu o nigdy niepublikowane prywatne nagrania wideo z wakacji w meksykańskim Cancun w latach 90. z archiwum domowego Kamila Sipowicza. Autorem klipu jest Paweł Bownik. 

W piosence usłyszymy wokale Kory z 24-śladowych taśm studyjnych do płyt „Klucz” i „Hotel Nirwana” zespołu Maanam z następujących piosenek: „Jeszcze jeden pocałunek”, „Taczi tacz”, „Mały człowieku”, „Ty tęsknoto”, „Mama (Najprościej żyje się w marzeniach)”, „Chińskie morze”, „Hotel Nirvana”, „Mandragora”.

Polecamy

Wiolonczelista, współzałożyciel Royal String Quartet, producent, autor muzyki teatralnej, psychofan Kory – Michał Pepol, korzystając z prywatnych, nigdy nie wydanych materiałów fonograficznych Kory Jackowskiej, przepuścił je przez własną muzyczną wyobraźnię.  

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.