5 utworów rockowych, które przekroczyły miliard wyświetleń na YouTubie

Joanna Chojnacka
15.11.2018 15:58
Guns N' Roses Fot. shutterstock.com

Nawet największe rockowe hity rzadko zaliczają się do tych najczęściej odtwarzanych w serwisach streamingowych. Jednak znaleźliśmy takie, które przekroczyły już miliard wyświetleń na YouTubie.

W branży muzycznej funkcjonuje nazwa "Billion Views Club". Do klubu należą artyści, których klipy przekroczyły miliard wyświetleń na serwisie YouTube. Zwykle trudno doszukać się w gronie szczęśliwców artystów rockowych, o cięższych metalowych brzmieniach nie wspominając. Na szczycie listy najchętniej oglądanych klipów z wynikiem niemal 7,2 miliarda odtworzeń znajduje się za to piosenka dedykowana najmłodszym - "Baby Shark Dance", a drugie miejsce zajmuje wakacyjny hit "Despacito"  Luisa Fonsiego (przeszło 7 miliardów odtworzeń). 

5 utworów rockowych z miliardem wyświetleń na YouTubie

Mimo nieubłaganych statystyk udało nam się znaleźć artystów rockowych, którzy wspólnie ze swoimi fanami dokonały "niemożliwego" i trafili do "Billion Views Club".

1. Linkin Park - Numb 

Ostatnio informowaliśmy, że do grona zespołów, które mogą pochwalić się klipem z ponad miliardem wyświetleń, dołączył Linkin Park. Po śmierci Chestera Benningtona fani muzyka postanowili dołożyć wszelkich starań, by przekroczyć magiczną liczbę. Aktualnie piosenka została odtworzona niemal 1,5 miliarda razy.

2. Guns N' Roses - November Rain 

Na liście znajdziemy także przebój Guns N' Roses z 1991 roku. "November Rain" pochodzi z płyty "Use Your Illusion I" i jest najdłuższym utworem, który znalazł się w pierwszej dziesiątce notowania listy Billboard. W roku 1992 utwór dotarł do zaszczytnej, drugiej pozycji. Utwór zanotował już, podobnie jak "Numb", niemal 1,5 miliarda wyświetleń.

3. Queen – Bohemian Rhapsody

Z kolei "Bohemian Rhapsody" grupy Queen trafił na listę w lipcu 2019 roku. Wówczas utwór został pierwszym nagraniem z lat 70., które przekroczyło miliard wyświetleń. Aktualnie ma ich na koncie przeszło 1,2 miliarda.

4. Nirvana - Smells Like Teen Spirit

Dużą popularnością na YouTubie cieszy się również hit Nirvany - "Smells Like Teen Spirit". Przebój trafił na dziewiątą pozycję 500 najlepszych piosenek wszech czasów według "Rolling Stone". Utwór ma na koncie już ponad 1,1 miliarda wyświetleń.

5. Guns N' Roses - Sweet Child o' Mine

Ostatnie miejsce w naszym zestawieniu zajmuje ponownie Guns N' Roses. To aktualnie jedyna grupa rockowa, której udało się przekroczyć miliard wyświetleń na YouTubie dwa razy. Drugi utwór, który cieszy się tak dużą popularnością wśród użytkowników platformy to "Sweet Child o' Mine".  Kompozycja podobnie jak hit Nirany ma na koncie przeszło 1,1 miliarda wyświetleń.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.