77. rocznica powstania w getcie warszawskim. Do patriotycznej akcji dołączył m.in. Podsiadło i Zalewski

02.04.2020 15:34
Zalewski i Podsiadło|undefined Fot. Adam Burakowski/REPORTER

Po raz 8. Muzeum POLIN organizuje akcję "Żonkile" z okazji rocznicy powstania w getcie warszawskim. Do inicjatywy dołączyły kolejne gwiazdy muzyki.

W 2020 roku będziemy obchodzić 77. rocznicę powstania w getcie warszawskim, które wybuchło dokładnie 19 kwietnia 1943 roku. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN od 8 lat organizuje kampanię "Żonkile", której przewodnim hasłem jest slogan "Łączy nas pamięć".

Podsiadło i Zalewski dołączają do akcji "Żonkile" 

Pomysłodawcy inicjatywy wykorzystują symbol żonkila, aby stał się on znakiem szacunku do powstańców. Ponadto akcja ma na celu uświadamianie czym było wydarzenie, jakie były jego powody oraz skutki. W związku z pandemią koronwirusa kampania będzie musiała przybrać nowy charakter.

Przeczytaj także

Od kilku lat wolontariusze rozdają 19 kwietnia papierowe żonkile na ulicach Warszawy w ramach pamięci o powstaniu. W tym roku akcja zostanie przeprowadzona wirtualnie. Muzeum udostępniło szablon kwiatka, który można wydrukować, złożyć i opublikować w mediach społecznościowych pamiętając o odpowiednich hasztagach takich jak: #ŁączyNasPamięć czy #AkcjaŻonkile. Na Facebooku pojawiła się także opcja nałożenia nakładki z żonkilem na zdjęcie profilowe.

Kampania "Żonkile" zyskała także nowych ambasadorów. Do akcji włączyła się Dorota Wellman, Andrzej Seweryn, Barbara Kurdej-Szatan oraz dwóch rozchwytywanych polskich wokalistów młodego pokolenia - Dawid Podsiadło i Krzysztof Zalewski.

Gwiazdy podzieliły się w sieci zdjęciami z żółtymi kwiatami i zachęcili do udziału w kampanii swoich fanów.

Zobacz też: Dave Grohl złożył hołd medykom za ich bohaterską walkę z koronawirusem [WIDEO] 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.