Amy Lee stworzyła utwór do filmu „Voice From The Stone”

Aleksandra Degórska
12.04.2016 11:30
Amy Lee stworzyła utwór do filmu „Voice From The Stone” Fot. LFI / Photoshot / Reporter / East News

Artystka kolejny raz podjęła się wyzwania skomponowania numeru na potrzeby filmu. Czego należy spodziewać się po tym kawałku?

Wokalistka pracuje właśnie nad solowym krążkiem, ale to nie przeszkadza jej, by w międzyczasie zaangażować się również w inne projekty. Jeszcze w 2015 roku Amy Lee stworzyła we współpracy z Davem Eggarem i Chickiem Palmerem soundtrack do filmu „Indigo Grey: The Passage”. Natomiast teraz pokazała kulisy nagrań utworu zamykającego film „Voice From The Stone”.

Reżyserem tego obrazu jest Eric D. Howell. Film bazuje na powieści o tym samym tytule autorstwa Silvio Raffo. W obrazie pojawili się tacy aktorzy, jak Emilia Clarke, Marton Csokas, Edward Dring czy Caterina Murino. Nagrania trwały od listopada do grudnia 2014 roku.

Amy Lee postanowiła odsłonić kulisy powstawania kompozycji na potrzeby tego obrazu. Muzycy pracowali w studiu w Skywalker Ranch. W krótkim filmiku widzimy, jak artystka nagrywa partie wokalu oraz pianina do utworu Speak To Me”.

Po chwili pojawiają się kadry z filmów i trzeba przyznać, że muzyczny podkład stworzony przez Lee idealnie wpisuje się w klimat obrazu:

Dzięki „Voice From The Stone” przenosimy się do Toskanii lat 50. Film opowiada historię pewnej pielęgniarki, w którą wcieliła się Emilia Clarke. Kobieta stara się pomóc chłopcu, który przestał mówić po śmierci swojej matki. Dziecko wraz ze swoim ojcem mieszka w wielkiej posiadłości, gdzie dręczą go dziwne głosy.

Amy Lee jeszcze kilka lat temu w wywiadach przyznawała, że chciałaby skomponować numer do kinowego obrazu:

Od samego początku moim największym marzeniem, oprócz Evanescence, jest stworzenie ścieżki dźwiękowej czy napisanie utworu na potrzeby filmu. Czuję, że to byłoby wspaniale zaangażować się w projekt, który jest większy niż mój i gdzie byłabym twórcą, a nie tylko wykonawcą.

Po raz pierwszy taka sposobność nadarzyła się w 2014 roku, kiedy zaangażowała się w powstawanie filmu „War Story”. Wokalistka współpracowała wówczas ze wspomnianym wcześniej kompozytorem Davem Eggarem.

Co natomiast z solowym krążkiem? Dotychczas Lee opublikowała kilka coverów, takich jak „With Or Without You” U2, „It's A Fire” Portishead czy „Going To California” Led Zeppelin. 

Posłuchajcie numeru „Baby Did A Bad, Bad Thing”, który prawdopodobnie znajdzie się na nadchodzącym krążku:

Przypomnijmy, że w 2015 roku wokalistka wraz z Evanescence wróciła na scenę po trzyletniej przerwie. Pierwszy koncert odbył się 13 listopada 2015 w Nashville. Zespół w najbliższym czasie pojawi się na Florydzie, gdzie wystąpi na przełomie kwietnia i maja 2016 roku.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.