AntyPoezja: Piotr Rogucki recytuje „Zośkę” zespołu Piersi

Justyna Kierzkowska
29.10.2015 15:17
AntyPoezja: Piotr Rogucki recytuje „Zośkę” zespołu Piersi Fot. Antyradio.pl

Muzyk na prośbę Antyradio.pl zgodził się zinterpretować utwór zespołu Piersi. Sprawdźcie, jak Piotr Rogucki wypadł w nietypowym dla siebie repertuarze.

Sprawdziliśmy, czy wokalista zespołu Coma bez problemu wczuje się w tekst utworu innego, niż własny. W ramach naszego cyklu AntyPoezja postanowiliśmy poprosić muzyka o interpretację tekstu opowiadającego historię pewnej Zośki, którą niezwykle pochłonęły prace w domowym gospodarstwie. Oczywiście w tle tej opowieści jest również wątek miłosny, choć niekoniecznie prosty i przyjemny...

Utwór powstał w 1995 roku i został zamieszczony jako ostatni z 15 numerów na albumie „Powrót do raju”. Zarówno muzykę, jak i słowa do kompozycji stworzył Paweł Kukiz.

Zobaczcie, jak zareagował wokalista, kiedy po raz pierwszy zobaczył, jaki tekst dla niego wybraliśmy. 

Muzyk miał pewne prawo być zaskoczony. Redakcja Antyradio.pl bywa nieobliczalna, więc nigdy nie wiadomo, czego w AntyPoezji można się spodziewać.

Sprawdźcie, jak Zośka trzepała dywan w wersji Piotra Roguckiego.

Przypominamy, że w pierwszej odsłonie cyklu AntyPoezja poprosiliśmy Pawła Małaszyńskiego o interpretację utworu „Purpurowe gody” zespołu KAT, zaś w drugiej Łukasz Drapała, wokalista zespołu Chemia, specjalnie dla nas wyrecytował „Puszka Okruszka” Natalii Kukulskiej. 

Jak Wam się podoba taka interpretacja Piotra Roguckiego?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.