„Barbie Girl” w metalowym wydaniu

Jakub Gańko
16.11.2015 13:38
„Barbie Girl” w metalowym wydaniu Fot. kadr z wideo

Leo Moracchioli jest niczym król Midas - z tą różnicą, że czego się nie dotknie, zamienia to w metalowy klasyk. Nawet coś tak odległego od metalu jak niegdysiejszy przebój eurodance... Posłuchajcie metalowej wersji hitu „Barbie Girl”.

Kto z nas nie pamięta kiczowatego do granic możliwości przeboju lata 1997 roku? Jego refren wpadał w ucho zdecydowanie zbyt szybko i zostawał głowie na znacznie dłużej niż byśmy sobie tego życzyli... Na szczęście teraz mamy okazję dokonać egzorcyzmu - nawet jeśli dość diabelską metodą.

Posłuchajcie, jak utwór duńsko-norweskiego zespołu brzmi w metalowym wykonaniu Leo Moracchioliego:

Oryginalny utwór Aqua powstał jako społeczny komentarz do tzw. kultury kiczu. Wzbudził mnóstwo kontrowersji, przede wszystkim ze względu na użycie w nim jako symboli popularnych lalek Barbie i Kena. To właśnie „Barbie Girl” zapoczątkowała wielomiesięczny spór sądowy pomiędzy firmą Mattel a wytwórnią MCA Records. Przeróbka YouTubera raczej nie będzie miała już takich konsekwencji.

Przypominamy, że Leo Moracchioli już nieraz udowodnił, iż potrafi przerobić na rockowe brzmienia nawet największy kicz. Jeśli „Barbie Girl” to dla Was za mało, sprawdźcie jego wykonania „Scatmana”, Bee Gees oraz Maroon 5.

Podoba Wam się taka wersja „Barbie Girl”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.