Dave Grohl płakał podczas koncertu pożegnalnego Taylora Hawkinsa. Z Foo Fighters zagrał syn perkusisty [WIDEO]

05.09.2022 10:31
Dave Grohl płakał podczas koncertu pożegnalnego Taylora Hawkinsa. Z Foo Fighters zagrał syn perkusisty [WIDEO] Fot. Stephanie Port/imageSPACE/Sipa U/East News

Foo Fighters postanowili pożegnać swojego serdecznego przyjaciela Taylora Hawkinsa koncertem na stadionie Wembley w Londynie. Na imprezie było mnóstwo gości, ale najbardziej wyjątkowym z nich był pewien nastolatek...

Foo Fighters zagrali z synem Taylora Hawkinsa na benefisie perkusisty

Członkowie Foo Fighters z Dave'em Grohlem na czele nie bali się pokazać swoich emocji podczas koncertu na cześć perkusisty Taylora Hawkinsa. Na londyńskim Wembley zebrało się kilkadziesiąt tysięcy osób, które pragnęły wesprzeć zespół w tym trudnym czasie, a także podzielić się swoją miłością do zmarłego muzyka.

Polecamy

To był pierwszy koncert Foo Fighters od czasów śmierci Hawkinsa, więc emocje były wyczuwalne - Grohl w końcu nie wytrzymał i w trakcie śpiewania "Times Like These" poleciały mu łzy, co spotkało się oczywiście z głośną reakcją ze strony fanów (fragment znajdziecie pod koniec wideo):

Niespodzianką była obecność Paula McCartneya - ten zagrał "Helter Skelter" oraz "Oh Darling!". Wśród pozostałych gości koncertu na Wembley znaleźli się m.in.: Brian May i Roger Taylor z Queen, Stewart Copeland z The Police, Liam Gallagher z Oasis, Geddy Lee z Rush, Josh Homme z Queens of the Stone Age, Travis Barker z Blink-182, Kesha, Brian Johnson z AC/DC, Lars Ulrich z Metalliki, Justin Hawkins z The Darkness i Sam Ryder (jako reprezentant Wielkiej Brytanii zajął drugie miejsce podczas tegorocznej Eurowizji).

Polecamy

Najważniejszą postacią wśród gości był jednak nastoletni syn perkusisty, Shane Hawkins, który wraz z Foo Fighters zagrał kompletnie bezbłędnie kawałek "My Hero". Komentujący fani zaznaczają, że chłopak ma nawet identyczną mimikę podczas uderzania w bębny - sami możecie się o tym przekonać poniżej:

Grohl określił Hawkinsa kimś, kto był "dobrym przyjacielem, kolegą z zespołu oraz bratem". Dodał następnie, że "nikt nie sprawiał, że się tak śmiałeś i cieszyłeś, tańczyłeś i śpiewałeś" jak on, więc zachęcił fanów na Wembley do tego, by "krzyczeli, płakali, śpiewali i tańczyli" tak głośno, by perkusista to usłyszał. 

Grupa ma w planach zagranie podobnego benefisu 27 września 2022 roku w Los Angeles, gdzie gośćmi będą m.in. panowie z Red Hot Chili Peppers, Miley Cyrus, Gene Simmons, Alanis Morissette, czy Joan Jett. Dochody z obu imprez zostaną przekazane muzycznym organizacjom charytatywnym wybranym przez rodzinę Hawkinsów. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.