Dzięki "Black Mirror" liczba wyświetleń utworu Nine Inch Nails na YouTubie zwiększyła się o 300%

13.06.2019 12:20
Trent Reznor |undefined Fot. Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Fani serialu "Black Mirror" zainteresowali się kawałkiem Nine Inch Nails "Head Like a Hole", dzięki czemu zespół może pochwalić się nowym rekordem.

Wielu fanów niecierpliwie czekało na 5. sezon "Black Mirror", jednego z najbardziej słynnych tytułów Netfliksa. W 3. odcinku "Rachel, Jack and Ashley, too" pojawiła się Miley Cyrus, która wykonał utwór Nine Inch Nails "Head Like A Hole". Odcinek pokazuje historię nastolatki, która chce poznać swoją idolkę Ashley O (w tej roli Miley Cyrus), której życie wcale nie jest tak kolorowe, jak niektórzy sądzą.

Dzięki "Black Mirror" liczba wyświetleń utworu Nine Inch Nails na YouTubie zwiększyła się o 300%

Twórca serialu, Charlie Brooker, ujawnił, że musiał poprosić Trenta Reznora o zgodę na nowe, bardziej popowe interpretacje jego piosenek. Lider Nine Inch Nails zgodził się na taką współpracę i zespół nawet wydał własną oficjalną koszulkę z motywem "Black Mirror". To było do przewidzenia, że serial wpłynie na zwiększenie zainteresowania twórczością kapeli. Okazuje się, że  liczba wyświetleń piosenki "Head Like a Hole" zwiększyła się na YouTubie aż o 300 %. Od 5 czerwca 2019, czyli od dnia premiery nowego sezonu "Black Mirror" każdego dnia piosenka Nine Inch Nails ma 40 tysięcy wyświetleń.

Przeczytaj także

"Head Like a Hole" pochodzi z debiutanckiej płyty Nine Inch Nails "Pretty Hate Machine" z 1989 roku. Kawałek stał się 2. singlem promującym to wydawnictwo. Za reżyserię klipu odpowiada Eric Zimmerman.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja, gdy muzyka kapeli pojawiła się w serialu. Nine Inch Nails wystąpił w jednym z odcinków "Twin Peaks", gdzie grupa zagrała koncert w barze Bang Bang. Kapela wykonała numer „She’s Gone Away” z EP-ki zatytułowanej "Not the Actual Events". Na perkusji zaprezentował się Joey Castillo, natomiast w chórku pojawiła się żona Reznora, Mariqueen Maandig, znana z projektu How to Destroy Angels. Nie zabrakło też Atticusa Rossa.  

Zobacz także: "Czarne Lustro" po raz 5. Co warto wiedzieć o najnowszym sezonie?

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.