Black Sabbath wyda pożegnalny album „The End”

Aleksandra Degórska
15.01.2016 11:25
|north Fot. Frank Micelotta / PictureGroup / EAST NEWS

Kapela przygotowała specjalne wydawnictwo, które będzie do nabycia w czasie jej ostatniej trasy koncertowej. Czego możemy się spodziewać po tym krążku?

Jeszcze we wrześniu 2015 roku Black Sabbath ogłosił zakończenie swojej działalności i zaplanował na 2016 rok pożegnalną trasę „The End”. Mimo, iż Tony Iommi ma dużo materiału nadającego się na nową płytę, wokalista nie chce słyszeć o wejściu do studia. Całkiem niedawno Ozzy twierdził nawet, że fani nie są za bardzo zainteresowani nowym albumem zespołu, co oczywiście nieco zbulwersowało wielbicieli kapeli. Całe szczęście formacja przygotowała jednak nowe wydawnictwo, na którym znajdzie się niepublikowany wcześniej materiał.

Album „The End” będzie do nabycia wyłącznie w czasie pożegnalnej trasy koncertowej, która startuje już 20 stycznia 2016 roku. Jak się okazuje, na płytę trafi kilka odrzutów powstałych w czasie sesji nagraniowej w studiu Shangri La w Malibu, gdy zespół rejestrował materiał na album „13”, który powstał we współpracy z producentem Rickiem Rubinem. 

Oprócz tych numerów na limitowanym krążku pojawi się koncertowy zapis kilku kawałków, które zostały zarejestrowane w czasie „13 world tour”. 3 utwory pochodzą z ostatniego studyjnego krążka, zaś kawałek „Under the Sun” z płyty „Vol.4”.

Jakie numery znajdą się na tym albumie?

Tracklista:

  1. Season of the Dead
  2. Cry All Night
  3. Take Me Home
  4. Isolated Man
  5. God is Dead? (live Sydney, Australia, 27.04.13)
  6. Under the Sun (live Auckland, Nowa Zelandia, 20.04.13)
  7. End of the Beginning (live Hamilton, Kanada, 11.04.14)
  8. Age of Reason (live Hamilton, Kanada, 11.04.14)

Obejrzyjcie również, jak prezentuje się okładka tego wydawnictwa, za którą odpowiedzialni są Shepard Fairey oraz Obey Giant:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

W krótkim filmie pokazującym kulisy prób do nadchodzącej trasy koncertowej Black Sabbath, wyjaśniło się, że pożegnalne koncerty z zespołem zagra perkusista Tommy Clufetos. Muzyk występował z kapelą jeszcze w 2013 roku w czasie jej trasy, ale nie uczestniczył w nagraniach krążka „13”.

To nie wszystko jeśli chodzi o wydawnictwa zespołu, bowiem Black Sabbath ma w planach wydanie edycji deluxe swoich trzech pierwszym albumów - „Black Sabbath”, „Paranoid” oraz „Master of Reality”. Podwójne płyty zawierać będą zremasterowany w 2012 roku materiał oraz odrzuty z sesji nagraniowych i alternatywne wersje, które wcześniej nie były dostępne w Ameryce Północnej.

Krążki będą dostępne od 22 stycznia 2016 roku. Tego też dnia ukaże się wznowienie koncertowego wydawnictwa „Past Lives”, na którym znalazł się zapis z lat 1970-1975.

Sprawicie sobie album „The End”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.