Black Sabbath zaprasza na pożegnalny koncert

Urszula Drabińska
23.03.2015 10:28
Black Sabbath zaprasza na pożegnalny koncert Fot. Awais / Pacific Coast News / East News

Ostatni występ zespołu na Ozzfeście w Japonii zapowiedziała organizatorka tego festiwalu, Sharon Osbourne.

Black Sabbath pożegna się z fanami w listopadzie 2015 roku w Makuhari Messe na obrzeżach Tokio. Organizująca festiwal żona Ozzy’ego nie ma dużo do powiedzenia:

Ozzfest wraca do Japonii 21 i 22 listopada. To będzie pożegnanie Black Sabbath. Ogłaszamy jednocześnie występ zespołu Korn, który świętuje swoje 20-lecie. Nie możecie tego przegapić.

Sharon nie stwierdziła, że będzie to ostatni Ozzfest ani ostatni występ grupy na Ozzfeście. Niestety brzmi to tak, jakby był to ostatni jej koncert w ogóle.

A jeszcze jesienią 2014 roku Ozzy Osbourne twierdził, że po płycie „13” i towarzyszących jej koncertach Black Sabbath nagra jeszcze jeden album i ruszy w kolejną, naprawdę ostatnią trasę. Chciał, by podczas niej za perkusją zasiadł sam Bill Ward, pierwszy perkusista zespołu. Wokalista planował, że muzycy wejdą do studia nagraniowego na początku 2015 roku. Nie dotarły do nas żadne informacje, że rzeczywiście miało to miejsce.

Oczywiście wszystko jest możliwe, także to, że Black Sabbath w najbliższym czasie wyda płytę i ruszył w trasę ją promującą, która zakończy się właśnie 22 listopada 2015 roku w Japonii. Ze smutkiem trzeba jednak przyznać, że jest to mało prawdopodobne...

Ozzy nie kończy kariery

Pożegnalny koncert w Japonii nie oznacza, że ze sceny schodzi frontman zespołu. W październiku 2014 roku ukazał się album „Memoirs of a Madman” z 17 najlepszymi utworami Księcia Ciemności.

Chciałem wszystkim dać znać, że nie zakończyłem solowej kariery. (...) Jestem w trakcie gromadzenia materiału.

Kilka utworów na następcę krążka „Scream” z 2010 roku jest już podobno gotowych. Gitarzysta Gus G. zdradził, że to nie wszystko. Ozzy Osbourne podpisał kontrakt na jeszcze 3 solowe albumy! Tak na pocieszenie po Black Sabbath.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.