Bon Jovi wystąpi w oryginalnym składzie na ceremonii Rock And Roll Hall Of Fame w 2018

Maciej Koprowicz
26.02.2018 11:46
Bon Jovi wystąpi w oryginalnym składzie na ceremonii Rock And Roll Hall Of Fame w 2018 Fot. Dan Hallman/Invision/AP/link/EAST NEWS

Z okazji włączenia Bon Jovi do rockowego panteonu z zespołem znów zagrają Richie Sambora i Alec John Such.

14 kwietnia 2018 w Cleveland w Stanach Zjednoczonych odbędzie się coroczna ceremonia włączenia kolejnych wykonawców do muzycznego muzeum Rock And Roll Hall Of Fame, które w świecie muzyki postrzegane jest jako odpowiednik przyznania filmowego Oscara. Do grona wyróżnionych gwiazd decyzją grona elektorskiego w tym roku dołączą Bon Jovi, The Cars, Dire Straits, The Moody Blues, Nina Simone i Sister Rosetta Tharpe.

Bon Jovi w cuglach wygrał głosowanie internautów, które złożyło się na jeden z 900 głosów elektorskich. Zgodnie z tradycją Hall Of Fame, wyróżnione zespoły, które jeszcze istnieją występują na scenie podczas gali, często w klasycznym składzie. Bon Jovi na tegorocznej uroczystości wystąpią w składzie z pierwszych pięciu albumów zespołu – do wokalisty Jona Bon Joviego, perkusisty Tico Torresa i klawiszowca Davida Bryana dołączą basista Alec John Such, który odszedł z grupy w 1993, i gitarzysta Richie Sambora, który opuścił ją w 2013.

Torres mówił „Billboardowi” o tym jednorazowym powrocie oryginalnego składu:

Cudownie było rozmawiać z Alekiem przez telefon. Odbyliśmy podróż jako grupa, będzie wspaniale to przywrócić – nie tylko dla nas, ale także dla fanów. Myślę, że kiedy spotyka się ze starymi przyjaciółmi, to w takich sytuacjach zawsze odczuwa się wielkie emocje.

Zespół w składzie, który nagrał razem takie przeboje, jak „Livin’ On A Prayer” czy „Bad Medicine” ma zagrać na ceremonii kilka piosenek. Spekulowano także, że z okazji włączenia w poczet Rock And Roll Hall Of Fame po 25 latach reaktywuje się Dire Straits, ale na razie nie ma żadnego potwierdzenia ze strony Marka Knopflera.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.