Phil Rudd ponownie aresztowany

Robert Skowronski
19.07.2015 14:17
Phil Rudd ponownie aresztowany Fot. AFP/East News

Dziś już były perkusista AC/DC, Phil Rudd, ponownie stanie przed sądem. Odbywając swoją ośmiomiesięczną karę aresztu domowego został raz jeszcze zaaresztowany przez policję. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce w domu muzyka przebywały akurat prostytutki.

Rozprawa dotycząca perkusisty rozpoczęła się jeszcze w 2014 roku. W mieszkaniu muzyka znaleziono 0,71 g metamfetaminy oraz 130 g marihuany, groził także śmiercią swojemu kontrahentowi i jego 10-letniej córce. Zapadł wyrok w jego sprawie skazujący go na areszt domowy. Sąd zaznaczył jednak, że gdyby doszło do złamania warunków będzie się to równało osadzeniu muzyka w zakładzie karnym na siedem lat.

Nie wykluczone, że do tego właśnie dojdzie, gdyż Rudd został znowu zatrzymany przez policję 18 lipca 2015 roku w swoim domu w Tauranga w Nowej Zelandii. Prawnik muzyka, Craig Tuck, nie podaje na dany moment szczegółów:

Mogę jedynie powiedzieć, że Rudd został aresztowany i pojawi się w poniedziałek 20 lipca 2015 w sądzie o godzinie 10:00. To jedyne co mogę ujawnić.

Nie ma też większej liczby informacji od managera Rudda. Kim Perks mówi, że:

Prawnik Phila Rudda poinformował już policję, że uwaga mediów nie jest w żaden sposób pomocna. Nie będziemy czynić żadnych komentarzy aż do jutrzejszego poranka i pojawiania się w sądzie.

Sędzia Thomas Ingram, który wydał wyrok w sprawie muzyka, nakazał również monitorowanie jego domu 24 godziny na dobę na wypadek, gdyby artysta postanowił spożywać alkohol lub zażywać narkotyki. Phil Rudd był perkusistą AC/DC przez 30 lat i nagrał z zespołem ich ostatnią płytę. Obecnie rolę bębniarza w grupie pełni Chris Slade, który wyruszył z kapelą w trwającą właśnie światową trasę.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.