Brian May został w domu i uczy, jak grać solówkę gitarową z "Bohemian Rhapsody" [WIDEO]

25.03.2020 15:39
Queen|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Jeżeli zastanawialiście się kiedykolwiek, jak mistrz wykonuje "Bohemian Rhapsody" to teraz możecie dokładnie przyjrzeć się jego grze.

Brian May opublikował krótkie wideo, w którym postanowił pokazać fanom, jak zagrać solówkę gitarową z "Bohemian Rhapsody". Przy okazji wyznał, że siedzenie w domu jest bardzo męczące i wywołuje uczucie braku wolności. Jednak, gdy się porówna naszą sytuację do historii jego dziadka, który przeżył I wojnę światową, to mimo wszystko jesteśmy w lepszej pozycji. Dlatego dla naszego dobra musimy zostać w domu, a najlepszym sposobem na nudę jest oczywiście muzyka. 

Brian May został w domu i uczy, jak grać solówkę gitarową z "Bohemian Rhapsody" [WIDEO]

Fani Queen poprosili Briana Maya, żeby zagrał słynną solówkę z "Bohemian Rhapsody" i muzyk spełnił życzenie fanów. Na nagraniu możemy dokładnie obserwować pracę jego palców i gitarzysta tak podsumował tę solówkę:

Nie robię nic skomplikowanego. Nie jestem najlepszym na świecie specjalistą od technicznego grania na gitarze, po prostu gram tak, jak to czuję. Staram się używać gitary, jak głosu. 

Zobaczcie całe nagranie od Briana Maya:

Zobacz także: Córka Ozzy'ego zachęca do pozostania w domu. Na czym polega akcja #StayHomeForOzzy?

 

"Bohemian Rhapsody" to najczęściej wybierana piosenka podczas mycia rąk. Okazuje się, że właśnie ten kawałek często pojawia się na stronie Wash Your Lyrics, na której pod instrukcję dokładnego mycia rąk można podłożyć tekst ulubionej piosenki. Musimy pamiętać, że w walce z koronawirusem pomaga częste mycie rąk, które musi trwać minimum 20 sekund. 

Zobacz także: Queen pomaga w walce z koronawirusem

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.