Bruce Dickinson napisze autobiografię

Aleksandra Degórska
11.11.2015 16:57
Bruce Dickinson napisze autobiografię Fot. East News

Wokalista Iron Maiden ma o czym opowiedzieć - począwszy od kariery zespołu, przez pilotowanie samolotów po walkę z rakiem. Kiedy muzyk zabierze się za tworzenie książki?

Artysta jest wielostronnie uzdolnionym człowiekiem, który nie ogranicza się tylko do muzycznej działalności. Bruce Dickinson to również przedsiębiorca lotniczy, szermierz, powieściopisarz, autor scenariuszów filmowych, prezenter radiowy. Teraz nadszedł czas na napisanie autobiografii.

Wokalista jest bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy i już zapowiada, że będzie to ciekawa opowieść o jego życiu:

Jest to dla mnie bardzo pochlebne, że zaproponowano mi, by napisać książkę o moich doświadczeniach. Odpowiednim momentem wydaje się przyszłoroczna trasa koncertowa, gdy będę mieć na to dużo czasu. Jestem pewny, że lot Boeingiem 747 dookoła świata w czasie trasy doda do tej opowieści niezwykle scenariusze!

Autobiografia pojawi się już w grudniu 2017 roku w formie książki w twardej oprawie, ebooka i audiobooka. Natomiast w miękkiej oprawie ukaże się w 2018 roku.

Publikacja wyjdzie nakładem Dey Street oraz Harper Collins Publishers, którego dyrektor Jack Fogg jest pewny sukcesu, bowiem główny bohater opowieści to niecodzienny człowiek:

Nie ma nikogo takiego jak Bruce. Który inny rockman potrafi latać 747 czy być szermierzem na międzynarodowym poziomie? On jest niepowtarzalny – ujmujący, zabawny, ciepły i nazbyt skromny – brytyjski ekscentryk w najlepszej swojej formie. Jego książka będzie znakomita i jestem bardzo zachwycony, że to opublikujemy i będziemy z nim współpracować.

Denise Oswald z Dey Street również niecierpliwie czeka na pierwsze efekty pracy, przy czym już teraz zaznacza, że wokalista jest na tyle nietuzinkową osobowością, że praca z nim będzie interesującym doświadczeniem:

Bruce Dickinson być może jest najciekawszym facetem na świecie. Jest prawdziwym człowiekiem renesansu i fakt, iż jest jednym z najlepszych metalowych wokalistów wszech czasów to tylko początek. Jego pamiętnik na pewno będzie na wysokim poziomie i nie możemy się doczekać naszej współpracy.

Tymczasem zespół przygotowuje się na światową trasę koncertową w 2016 roku w ramach promocji ich krążka „The Book of Souls”. Zespół Iron Maiden zagra również w Polsce już 3 lipca 2016 roku we Wrocławiu. Kapela będzie podróżować Boeingiem 747-400 Jumbo Jet, za sterami którego zasiądzie oczywiście Bruce Dickinson. W ten sposób zespół odwiedzi 35 krajów.

Sprawicie sobie autobiografię wokalisty?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.