Chester Bennington: Linkin Park zawsze miał w sobie popowy element

Aleksandra Degórska
03.03.2017 15:17
Chester Bennington: Linkin Park zawsze miał w sobie popowy element Fot. Photoshot / Reporter / East News

Nagrywać popowe kawałki, czy nie nagrywać - oto jest pytanie! Fani Linkin Park woleliby coś mocniejszego, ale wokalista uważa, że tak naprawdę muzycy zawsze mieli pop w swoim sercu.

Chester Bennington nie widzi nic złego w nagrywaniu popowych piosenek. Dlatego też Linkin Park postanowił nie bać się eksperymentować i za sprawą najnowszego singla zatytułowanego „Heavy” pokazał, że na nadchodzącej płycie „One More Light” będziemy mieć do czynienia właśnie z takimi niezbyt ciężkimi brzmieniami. Fani nie są zbyt zadowoleni popowym utworem, za to Corey Taylor, który znany jest z tego, że gardzi taką muzyką pochwalił Linkin Park za nowy materiał.

Tak naprawdę Chester Bennington uważa, że muzyka popowa nie jest wcale obca kapeli, bowiem element tego gatunku zawsze występował w twórczości formacji. Muzyk wspomniał o tym w jednym z wywiadów w kontekście nowego singla wspominając dwie pierwsze płyty, które większość fanów lubi najbardziej:

To co podoba mi się w byciu członkiem Linkin Park to uczucie, że za każdym razem, gdy tworzysz nowy album jesteś w nowej kapeli. Myślę, że jedynym powodem dlaczego album „Meteora” jest tak podobny do „Hybrid Theory” jet to, że czuliśmy presję, choć nie w złym znaczeniu tego słowa. Sukces debiutu był tak wielki i szybki, że myśleliśmy: „Trzeba chyba nagrać coś podobnego”. To była dosyć naiwna perspektywa tego, co powinniśmy zrobić w kwestii kreatywności.

Bennington dopatruje się już w tych krążkach popowych elementów:

Jednak, jeśli posłuchasz tych dwóch płyt masz tam odrobinę popu - „Breaking the Habit”, „Somewhere I Belong”, „Pushing Me Away”, „In the End” - wszystkie te numery to popowe utwory, mieliśmy już wtedy ten element.

Idąc tym tokiem myślenia nic dziwnego, że „Heavy” jest tak „lekki”, skoro pop nie był obcy Linkin Park to teraz najwidoczniej zespół postanowił przejść ostatecznie na złą stronę mocy. Najnowsza płyta „One More Light” pojawi się 19 maja 2017 roku i wtedy dowiemy się czy Linkin Park już ostatecznie zapomniał o nu metalu...

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.