Co Corey Taylor sądzi o „Heavy” Linkin Park?

Aleksandra Degórska
27.02.2017 12:48
|north Fot. Retna / Photoshot / Reporter / East News; Justin Paludipan / Splash News / East News

Wokalista Slipknota przesłuchał kilka nowych utworów Linkin Park i wyraził swoje zdanie na ten temat. Jak muzyk zareagował na popowe kompozycje kapeli?

Najnowszy singiel Linkin Park choć nosi tytuł „Heavy” to wcale „ciężki” nie jest. Utwór jest przedsmakiem tego co czeka nas na 7. studyjnym krążku zatytułowanym „One More Light” i fani w cale nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Powstała nawet przeróbka tego numeru ukazująca, jak „Heavy” brzmiałby, gdyby Linkin Park nadal grał nu metal. YouTuberzy po prostu zaprezentowali ten kawałek w stylu kawałków z płyt „Hybrid Theory” oraz „Meteora”.

Chester Bennington jednak broni singla, bo nie widzi nic złego w tworzeniu popowych utworów. Fani Linkin Park mają jednak na ten temat inne zdanie. Co natomiast o tym wszystkim sądzi Corey Taylor? Jak wiadomo wokalista Slipknota nie znosi słodkich popowych kompozycji i jeden z dziennikarzy podczas rozmów z Benningtonem zapytał o opinię Taylora.

Frontman Linkin Park współpracuje z Coreyem w ramach supergrupy Kings of Chaos, w której oprócz nich występują również Matt Sorum, Steve Stevens, Billy Duffy czy Robert DeLeo. Chester przyznał się, że podzielił się nowym materiałem z Taylorem:

Miałem możliwość zaprezentowania mu paru nowym utworów. Wiedziałem, że nie znosi popowej muzyki, bo zawsze reaguje warcząc: „Nienawidzę popu, Aarrrgh!” Tak więc powiedziałem mu: „Muszę cię uprzedzić, ten kawałek jest bardzo popowy”.

Reakcja Taylora jednak pozytywnie zaskoczyła Benningtona:

Przesłuchał „Heavy” oraz puściłem mu kilka innych utworów i powiedział: „Koleś, to jest super!” Uważam, że gdy napiszesz dobry utwór nie ma znaczenia w jakim jest stylu, jeśli tylko kwintesencja utworu jest po prostu dobra. Tak więc czułem się dobrze, pomyślałem: „Ok, Corey jest za, mam kciuk do góry od Księcia Ciemności.”

Dobrze wiedzieć, że Taylor pozytywnie ocenił nowe kawałki od Linkin Park, tylko czy to coś zmieni w ogólnej ocenie pierwszego singla? Fani raczej boją się daty 19 maja 2017 roku, kiedy na rynku pojawi się najnowszy album. Zapewne „Heavy”, jak również inne kawałki z tego krążka usłyszymy 15 czerwca 2017 podczas koncertu kapeli na Impact Festival 2017 w Krakowie.

A Wy co sądzicie o nowym brzmieniu Linkin Park?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.