Chino Moreno: Kocham chłopaków z Korna, ale nie chcę z nimi grać

Aleksandra Degórska
04.05.2017 12:36
|north Fot. Chris Pizzello / Invision / AP / link / East News

Wokalista Deftones już nawet nie potrafi policzyć, ile razy powiedział „nie” dla trasy z Kornem. Nic dziwnego, ze Jonathan Davis niejednokrotnie obrażał się na Chino Moreno.

Pamiętacie, jak Brian Head Welch powiedział, że nie sądzi, aby Deftones chciał zagrać trasę z Kornem? Podczas jednego z wywiadów muzyk wypowiadał się na temat płyty Life Is Peachyna której znajduje się utwór Chi nazwany na cześć basisty Deftones Chi Chenga. Gitarzysta wyznał, że stosunki między zespołami są poprawne, ale raczej nie ma co liczyć, że kapele wsiądą do jednego koncertowego busu.

Okazuje się, że Welch miał w sumie rację, bowiem teraz sam Chino Moreno wypowiadając się na ten temat potwierdził przypuszczenia muzyka Korna:

Podejmowaliśmy świadome decyzje jeżeli chodzi o to z kim będziemy występować. Odrzucanie tras było trudne dla nas, gdy byliśmy młodą kapelą. Nie pamiętam jak wiele razy odmawialiśmy grupie Korn! Wkurzali się na nas, Jonathan Davis pytał, dlaczego ich nienawidzimy, a ja nie wiedziałem co mam odpowiedzieć. 

W sumie nic dziwnego, że formacja trochę irytowała się zachowaniem chłopaków z Deftones. Moreno wyjaśnił, dlaczego w ogóle jego grupa nie chciała być kojarzona z Kornem:

Mówiłem mu: „Nie nienawidzę cię. Kocham was, jesteście moimi przyjaciółmi, ale nie chcę z wami wybierać się w trasy. Nie chcę być kojarzony z wami i Limp Bizkit.” Nazwa gatunku brzmiała nu metal i wszystko co nowe pewnego dnia będzie stare, nie chcę się w raz z tym określeniem zestarzeć. 

Wszystko jasne, najwidoczniej Chino Moreno ma podobny stosunek do numetalowców jak Dave Mustaine czy Kerry King, którzy nie przepadają za tym stylem, choć swoje niezadowolenie wyrazili zdecydowanie mocniej niż frontman Deftones.

Wokalista ostatnio nie ma szczęścia, bowiem 30 kwietnia 2017 podczas koncertu w Belgii złamał sobie stopę, przez co odwołano jeden koncert w Kolonii w Niemczech. Już 2 maja 2017 Defotnes powrócił na scenę w Paryżu. Zobaczcie nagrania z tego koncertu:

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.