Clown: Nowy album Slipknot najwcześniej w 2017 roku

Marcin Krzysztof Wodynski
25.05.2015 14:22
Clown: Nowy album Slipknot najwcześniej w 2017 roku Fot. Scott Kirkland / PictureGroup / East News

Shawn Crahan ujawnił, że biorąc pod uwagę długą trasę koncertową, zespół nie wyda kolejnej płyty przed 2017 rokiem. Powiedział też, że dla niego Slipknot bez masek nie istnieje.

Ostatni album Slipknot „.5: The Gray Chapter” ukazał się 17 października 2014 roku. Nie minął jeszcze rok, a już pojawiają się wzmianki dotyczące kolejnego wydawnictwa zespołu. Na ten temat wypowiedział się jeden z muzyków, Shawn „Clown” Crahan.

Nie jestem pewien, kiedy wyjdzie nasz kolejny album. Mamy rozpisane koncerty na cały ten rok i część kolejnego. Stworzenie płyty trwa około 6 miesięcy. Później trzeba zająć się marketingiem i przygotowaniami do premiery. Biorąc pod uwagę naszą trasę, następny krążek możemy wydać najwcześniej w pierwszym kwartale 2017 roku.

Numer #6 przyznał, że Slipknot bez przerwy pracuje nad nowym materiałem.

Jesteśmy w ciągłym rytmie pisania utworów. To bardzo pożyteczne i uwielbiamy to robić. Dlatego uważam, że nigdy nie jest to strata czasu. Tworzymy z pasji, bez względu na to czy robimy to w czyimś garażu czy piwnicy. Wszystko dla wyższego celu.

Możecie też zobaczyć całość wywiadu z Clownem.

Z wydaniem nowej płyty bardzo spieszy się Jimowi Rootowi, który jako pierwszy zaczął komponować nowe kawałki. Wspomniał też, że grupa jammuje razem, by przygotować pierwsze riffy na kolejny krążek.

Slipknot nie istnieje bez masek

Crahan wypowiedział się także na temat wizerunku zespołu. Muzycy nieprzerwanie występują w maskach od czasów debiutanckiego albumu. Według Clowna nie ma szans na to, żeby uległo to zmianie. 

Slipknot to Slipknot. Naszej muzyki nie ma bez masek i vice versa. To się dzieje już bardzo długo i mamy poczucie, że tak już po prostu jest. Nie myślę zbyt dużo o mojej postaci, bo z każdym dniem jest ona bliższa temu, kim naprawdę jestem.

Na ten temat wypowiedział się także Jim Root. Powiedział on, że grupa nigdy nie pojedzie w trasę bez masek, ponieważ zrobił to przed nimi zespół Kiss. Według niego takie rzeczy robią kapele, które się wypaliły.

Slipknot pojawi się w Polsce 9 czerwca. Zespół wystąpi na Impact Festival. Muzycy zachęcają fanów do przyjścia na ich koncert poprzez Twittera.

Chcielibyście zobaczyć Slipknot na żywo bez masek? 

Marcin Krzysztof Wodynski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.