Coldplay i Michael J. Fox powrócili do przyszłości

Aleksandra Degórska
19.07.2016 11:57
|north Fot. kadr z wideo

Zespół wykonał wraz z odtwórcą głównej roli w filmie „Powrót do przyszłości” utwory, które pojawiły się w kultowym obrazie. Zobaczcie, jak wypadł ten koncert.

W 2015 roku świat przypomniał sobie o kultowym filmie z 1985 roku w reżyserii Roberta Zemeckisa. Główny bohater „Powrotu do przyszłości” Marty McFly miał przenieść się do naszych czasów 21 października 2015. Właśnie tego dnia wiele osób ponownie sięgnęło po ten film i dokładnie analizowało, czy twórcy filmu dobrze przedstawili przyszłość.

Jak się okazuje nawet młodsze pokolenie urodzone już w XXI wieku zna ten obraz. Jednym z takich małych fanów okazał się syn wokalisty Coldplay. Podczas koncertu kapeli 17 lipca 2016 roku w New Jersey wyświetlono krótki film, w którym 10-letni Moses Martin poprosił ojca, by zagrał utwory z ich ulubionego filmu - „Powrotu do przyszłości”.

Chris Martin dotrzymał słowa i grupa zaczęła wykonywać numer, który pojawił się w tym filmie. Mowa o kompozycji The Penguins zatytułowanej „Earth Angel”. W połowie utworu wokalista zaprosił na scenę wyjątkowego gościa - Michaela J. Foxa, który wcielił się w główną rolę w słynnym filmie.

Panowie wykonali również utwór Chucka Berry’ego zatytułowany „Johnny B. Goode”.

Posłuchajcie, jak Coldplay oraz Fox poradzili sobie z tym repertuarem:

Zobaczcie również zdjęcia z tego wydarzenia:

Chris Martin miał przyjemność wystąpić z aktorem jeszcze w 2013 roku w ramach koncertu charytatywnego:

Jakie jeszcze utwory wykonał podczas koncertu w New Jersey Coldplay?

Tracklista:

 1. A Head Full of Dreams
 2. Yellow
 3. Every Teardrop Is a Waterfall
 4. The Scientist
 5. Birds
 6. Paradise
 7. Always in My Head
 8. Princess of China
 9. Everglow
 10. Clocks
 11. Midnight
 12. Charlie Brown
 13. Hymn for the Weekend
 14. Fix You
 15. Heroes
 16. Viva la Vida
 17. Adventure of a Lifetime
 18. Trouble
 19. God Put a Smile Upon Your Face
 20. Earth Angel
 21. Johnny B. Goode
 22. A Sky Full of Stars
 23. Up&Up

Jak widać w czasie występów muzycy składają również hołd zmarłemu 10 stycznia 2016 roku Davidowi Bowiemu wykonując jego przebój z 1977 roku. Coldplay wypowiadając się o artyście, wspomniał o tym, jak odmówił jemu współpracy. Jak widać jednak pomimo tego niepowodzenia nie żywią do niego urazy.

Michael J. Fox nie jest jedynym wyjątkowym gościem, który w ostatnim czasie zagrał wraz z Coldplay. 28 czerwca 2016 roku podczas koncertu na posesji parku królewskiego Kensington Gardens przy Pałacu Kensington z zespołem wystąpił Książę Harry podczas numeru „Up&Up”.

Jak oceniacie występ Coldplay i Michaela J. Foxa?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.