Czy młodzież zna Pearl Jam?

Aleksandra Degórska
28.12.2017 12:31
Czy młodzież zna Pearl Jam? Fot. kadr z wideo

Niestety za wesoło nie jest... jakimś cudem młodym umknęła ta kapela. 

Chris Cornell założył kapelę Temple Of The Dog, by w ten sposób złożyć hołdwokaliście Mother Love Bone. Stone Gossard i Jeff Ament z Mother Love Bone zaangażowali do projektu Eddiego Veddera oraz Mike'a McCready'ego i tym sposobem był to również początek Pearl Jam.

„Wielka Czwórka z Seattle” to właśnie Pearl Jam, Soundgarden, Nirvana i Alice in Chains. 27 sierpnia 1991 roku pojawiła się debiutancka płyta Pearl Jam, która spopularyzowała grunge. Można byłoby wymieniać i wymieniać nagrody, liczby sprzedanych płyt, wyprzedanych koncertów tej kapeli. Zespół nadal prężnie działa, a Eddie Vedder wciąż potrafi czarować głosem.

Wydaje się, że Pearl Jam zna każdy... a jednak tak nie jest. Przeprowadzono bowiem eksperyment i utwór „Alive” puszczono młodzieży. Czy nastolatkowie kojarzą w ogóle ten zespół?

Okazuje się, że niektórzy kojarzą te brzmienia, ale do końca nie wiedzą co to za zespół. Trochę wstyd, w końcu Pearl Jam dołączył nawet do Rock and Roll Hall of Fame jako zespół, który przyczynił się do rozwoju muzyki rockowej. 

Całe szczęście Pearl Jam nie może narzekać na prawdziwych fanów, którzy są gotowi dla swojego ulubionego zespołu zrobić dosłownie wszystko. 3 lipca 2018 zespół zagra w Tauron Arena Kraków - zapowiada się niezła gratka dla wielbicieli rocka z Seattle. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.