Dave Grohl traci słuch i czyta z ruchu warg: "Jestem kure*sko głuchy"

23.02.2022 16:39
Dave Grohl z Foo Fighters Fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Lider Foo Fighters przyznał, że ma problemy ze słuchem od wielu lat. Mimo tego, świetnie sobie radzi w studiu nagraniowym.

Dave Grohl wyznał w jednym z ostatnich wywiadów, że ma spore problemy ze słuchem. Wiąże się to oczywiście z pracą muzyka i jak się okazuje, od wielu lat artysta pomaga sobie czytając z ruchu warg. Czy jest naprawdę aż tak źle?

Polecamy

Dave Grohl traci słuch i czyta z ruchu warg: "Jestem kure*sko głuchy"

Wielu muzyków ma problemy ze słuchem. Granie koncertów, ciągle próby, nagrywanie w studiu - to wszystko sprawia, że z wiekiem uszy odmawiają posłuszeństwa. Lider Foo Fighters pracuje w branży muzycznej od najmłodszych lat i ciągłe koncertowanie zrobiło swoje. W rozmowie w The Howard Stern Show Dave Grohl przyznał, że ma problemy ze słuchem i od 20 lat musi czytać z ruchu warg.

Gdybyś siedział obok mnie w zatłoczonej restauracji, nie zrozumiałbym, co do mnie mówisz. Najgorsze w pandemii jest to, że ludzie noszą maski. Czytam z ruchu warg od 20 lat... Jestem muzykiem rockowym, jestem kure*sko głuchy, nie słyszę, co mówisz.

Polecamy

Muzyk ma problem szczególnie z lewym uchem i podejrzewa, że wiąże się to z odsłuchem, który jest ustawiany z lewej strony perkusji. Grohl zrezygnował również z dousznego odsłuchu. Mimo pogarszającego się słuchu, artysta nie ma problemów w studiu nagraniowym:

Gdy wchodzimy do studia i miksujemy album, słyszę najdrobniejsze niuanse. Moje uszy nadal są dostrojone do konkretnych częstotliwości i słyszę, jak coś brzmi nieczysto. W miksie słyszę drobne szczegóły na wszystkich ścieżkach piosenki.

Posłuchajcie całego wywiadu:

Jeżeli tęsknicie za Foo Fighters, to już 25 lutego 2022, odbędzie się jedyne w Polsce pokazy horroru "Studio 666" z członkami zespołu w rolach głównych. Film obejrzymy w kinach Helios Polska. Foo Fighters przeniósł się do rezydencji na obrzeżach Los Angeles, by nagrać swoją długo oczekiwaną, dziesiątą płytę. Ogromna posiadłość szybko okazuje się nawiedzona, a Dave Grohl zostaje opętany.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.