Dave Grohl wyda thrash metalowy album jako Dream Widow. Wszystko przez nowy film Foo Fighters

18.02.2022 11:22
Dave Grohl wyda thrash metalowy album jako Dream Widow. Wszystko przez nowy film Foo Fighters Fot. Rich Fury/Getty AFP/East News

Już za tydzień w kinach ma się pojawić horror komediowy "Studio 666", w którym Dave Grohl będzie mordował swoich kolegów z zespołu. Jego premierze będzie towarzyszył debiut albumu Dream Widow, nowego projektu byłego perkusisty Nirvany.

Dave Grohl wyda album thrash metalowy jako Dream Widow

Dave Grohl i spółka postanowili nieco pokombinować w późniejszej fazie swojej kariery. Jakiś czas temu na półkach sklepowych pojawił się ich album, na którym coverowali disco, a teraz panowie stworzyli fikcyjny zespół Dream Widow, który gra thrash/doom metal. 

Polecamy

Jak się okazuje, Grohl zrealizował cały album w tej stylistyce, a jego premiera ma się odbyć jeszcze w ciągu 7 dni - tyle bowiem zostało czasu do premiery filmu "Studio 666", w którym wspomniana grupa Dream Widow się pojawia. Artysta niedawno opowiedział w rozmowie z Rolling Stone, że to było bardzo interesujące przeżycie i nie może się doczekać, aż przedstawi muzykę światu.

Grohl nie wyjawił, kto pojawia się gościnnie na albumie Dream Widow, ale potwierdził, że zainspirowało go życie i bycie "je*anym thrash metalowym dzieciakiem w latach 80.":

Mam definitywnie swoich faworytów. Większość tych inspiracji usłyszycie w "Lacrimus dei Ebirus", 13-minutowym utworze, który jest w filmie. Tam włożyłem 4 czy 5 długaśnych sekcji. Niektóre z nich brzmią jak Trouble, niektóre jak Corrosion of Conformity, a inne mają vibe Kyuss.

Polecamy

Film ma zadebiutować w wybranych kinach już 25 lutego 2022 roku. W Polsce zobaczymy go w kinach Helios na terenie całego kraju.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.