Dave Lombardo: Emerytura nie wchodzi w grę

Aleksandra Degórska
06.06.2016 14:03
Dave Lombardo: Emerytura nie wchodzi w grę Fot. REPORTER/East News

Muzyk zdradził, czego należy się spodziewać po nadchodzącym krążku Suicidal Tendencies. Perkusista nawet nie zastanawia się nad tym, żeby zwalniać tempo.

Dave Lombardo w lutym 2016 roku dołączył do Suicidal Tendencies. Muzyk zastąpił za perkusją Erica Moore'a, który grał w zespole od 2007 roku. Były bębniarz Slayera wyruszył wraz z kapelą w trasę koncertową, w ramach której 30 maja 2016 roku odwiedził Kraków. 

Muzyk ma pełne ręce roboty, bo właśnie pracuje z Suicidal Tendencies nad nowym krążkiem. Dave Lombardo zdradził co nieco na temat tego nagrania, które ma ukazać się jesienią 2016 roku. Oddani fani powinni być zadowoleni z tego materiału, bowiem płyta będzie brzmieć, jak typowy materiał tego zespołu:

Uważam, że jest to bardzo typowe i tradycyjne Suicidal Tendencies. Odpowiedzialnym za to jest Mike Muir, on ma swój specyficzny styl, w którym komponuje muzykę i tworzy teksty oraz struktury.

Już teraz można się przynajmniej przekonać, jak będzie brzmieć sekcja rytmiczna na nadchodzącym wydawnictwie:

Perkusista przyznał, że takie brzmienie bardzo mu pasuje, bo dzięki niemu powracają miłe wspomnienia związane z punkową rewoltą:

Uwielbiam to, bo przypomina mi to, jak się wszystko zaczęło i było związane z punkową postawą. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być częścią tej formacji. Bardzo mile mnie przyjęli i czuję się doceniony. W kapeli jest sporo szacunku oraz koleżeństwa. Fajnie spędzamy razem czas jako zespół, co jest bardzo istotne.

Lombardo nie omieszkał również wspomnieć o tym, gdy po raz pierwszy zetknął się z twórczością tego zespołu, a miało to miejsce w 1982 roku:

Pamiętam, gdy się wybrałem na jeden z jego koncertów w hrabstwie Orange w Kalifornii. Potem Slayer i Suicidal Tendencies grali razem parę razy, chociażby w San Francisko, Day In The Dirt. W sieci można znaleźć zdjęcia, na którym są te dwa zespoły razem. Rocky George, który był oryginalnym gitarzystą Suicidal Tendencies był przez dłuższy czas najlepszym przyjacielem Jeffa Hannemana. Był on bardzo zainspirowany Suicidal Tendencies, jak również punkową muzyką. Tak więc jest sporo historii, znamy się wzajemnie od dłuższego czasu.

Muzyk jednak nie rozpamiętuje przeszłości i śmiało patrzy w przyszłość. Choć lata lecą artysta nie chce nawet myśleć o zakończeniu muzycznej kariery:

Emerytura nie wchodzi w ogóle w grę. Wierzę w to, że prawdziwy artysta nie bierze pod uwagę emerytury. Jak możesz tak zrobić, jeśli jest to coś, co w tobie żyje? Nie mogę wyobrazić siebie na emeryturze, widzę raczej siebie grającego na bębnach w wieku 80 lat. Myślę, że muzyka oraz sztuka stale ewoluuje i nie uważam, żeby moje życie i kariera zwalniały w jakikolwiek sposób w najbliższym czasie.

Wiadomo, że prawie każdy muzyk chciałby jak najdłużej zajmować się tym, co przynosi mu najwięcej radości - czyli grać na scenie. Niestety los często sprawia, że dzieje się inaczej.

21 maja 2016 roku w wieku 51 lat odszedł były perkusista Megadeth - Nick Menza. Dave Lombardo przyznał, że ta informacja bardzo go poruszyła:

Widziałem go podajże w listopadzie 2015 roku. Graliśmy razem - jego kapela OHM i moja Philm. Bardzo mnie to zasmuciło, to straszne. Musimy dbać o siebie, odwiedzać lekarzy, przeprowadzać badania. Wiele osób tego nie robi, nie je prawidłowo, albo niszczy swój organizm poprzez narkotyki, pigułki czy alkohol. Nie jesteśmy nieśmiertelni.

Bębniarz nie chce doprowadzić do podobnej sytuacji, jak również zdaje sobie sprawę, że staje się coraz starszy i z czasem każdy artysta jest mniej sprawny na scenie:

Z wiekiem muzycy stają się bardziej zmęczeni, jakby noc wcześniej za dużo wypili i gdy piszą teksty nie są one tak agresywne jak kiedyś. Uważam, że trzeba z tym walczyć, musisz zwalczać efekty starzenia się. Dlatego też chodzę na siłownię.

Posłuchajcie, co jeszcze muzyk powiedział w tym wywiadzie:

Wszystko sprowadza się do tego, że nadchodząca płyta będzie pełna werwy i przypadnie do gustu wiernym fanom. Trzymamy za słowo!

Czekacie na nowy album Suicidal Tendencies?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.