David Bowie uhonorowany w Nowym Jorku tematyczną stacją metra

Maciej Koprowicz
18.04.2018 12:02
David Bowie uhonorowany w Nowym Jorku tematyczną stacją metra Fot. Peter Clay/face to face/FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

Człowiek z Gwiazd zszedł do podziemia, a mieszkańcy Wielkiego Jabłka mogą jeździć po mieście z biletami miesięcznymi z jego wizerunkiem.

David Bowie zmarł w 2016 roku, ale jego legenda zdaje się rosnąć z każdym rokiem. Wokalista traktowany jest jako prawdziwa ikona popkultury i co rusz jego fani składają mu bardzo oryginalne hołdy.

Twórca postaci Ziggy’ego Stardusta został na przykład patronem grupy siedmiu gwiazd. Jego zdjęcia trafiły na brytyjskie znaczki pocztowe, na warszawskim Żoliborzu powstał mural z jego wizerunkiem, a w angielskim Aylesbury stanął jego pomnik. Teraz uhonorowali go również Amerykanie.

W Brooklyn Museum w Nowym Jorku otwarto poświęconą artyście wystawę „David Bowie Is”. Z tej okazji w stacji nowojorskiego metra Broadway-Lafayette na Manhattanie pojawiły się plakaty z wizerunkiem Bowiego i cytatami z jego piosenek, między innymi „New York’s In Love”. Do drogowskazu do ulicy Bowery dopisano natomiast dowcipnie „David”. Wybór miejsca na tematyczną stację jest nieprzypadkowy – wokalista mieszkał nieopodal. Naszym zdaniem trudno o lepszy hołd dla twórcy albumu „Station To Station”.

Co więcej, Metropolitan Transportation Authority, czyli nowojorskie przedsiębiorstwo transportu publicznego wprowadziło do swojej oferty MetroCards, czyli kart biletu miesięcznego, karty ze zdjęciem Davida. Fani muzyka mogą mieć zatem swojego idola już zawsze przy sobie.

David Bowie - bilety miesięczne ze zdjęciem wokalisty

Bilety z wizerunkami muzyków to wspaniały pomysł. Może o podobnym rozwiązaniu powinno pomyśleć warszawski Zarząd Transportu Miejskiego? W końcu niewielu artystów takiego formatu, jak David Bowie ma w dorobku utwór pod tytułem „Warszawa”

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.