David Bowie w wykonaniu Jordana Rudessa. Jak brzmi cover „Space Oddity”?

Aleksandra Degórska
27.03.2018 10:12
David Bowie w wykonaniu Jordana Rudessa. Jak brzmi cover „Space Oddity”? Fot. REPORTER/East News

Zobaczcie fragment koncertowego nagrania z występu klawiszowca Dream Theater.

David Bowie odszedł 10 stycznia 2018 roku w wieku 69 lat. Legendarny muzyk był dla wielu artystów inspiracją, a jego artystyczne wcielenia nadal zachwycają nie tylko muzyków, takich jak Marilyn Manson, czy Placebo, ale również projektantów modowych czy filmowców.

Jego fanem jest również klawiszowiec Dream Theater, Jordan Rudess, który podczas koncertu w Portland w ramach From Back To Rock: A Musician’s Journey solo tour wykonał utwór właśnie Davida Bowiego. Muzyk wybrał kawałek „Space Oddity” pochodzący z płyty o tym samym tytule z 1969 roku.

Posłuchajcie, jak Jordan Rudess sprawdził się w repertuarze Ziggy'ego Stardusta:

Pomnik Davida Bowiego

25 marca 2018 w Aylesbury w Wielkiej Brytanii pojawił się wyjątkowy pomnik poświęcony Bowiemu. Rzeźba ukazuje muzyka w jego różnych scenicznych wcieleniach. Autorem statui jest rzeźbiarz Andrew Sinclair, a środki na jej stworzenie zebrano w crowdfundingu.

Obejrzyjcie, jak prezentuje się ten pomnik:

Właśnie w tym mieście po raz pierwszy światu objawił się Ziggy Stardust. David Stopps wpadł na pomysł, by zgłosić do rady hrabstwa Buckinghamshire petycję o zmianę nazwy Aylesbury na Aylesbowie. Taka zmiana miałaby być wyrazem „uznania silnych więzi Bowiego z Aylesbury”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.