Decapitated nie zagra z Soulfly, bo... nie dostał wiz

Aleksandra Degórska
22.10.2015 17:13
Decapitated nie zagra z Soulfly, bo... nie dostał wiz Fot. Romana Makówka/ Antyradio.pl

Zespół został zmuszony do odwołania koncertów po Ameryce Północnej. Jak kapela komentuje to nieprzyjemne zajście?

Jeszcze w maju 2015 roku zespół ogłosił, że dołączy do trasy koncertowej We Sold Our Souls To Metal zespołu Soulfly po Ameryce Północnej, w której również biorą udział kapele Soilwork oraz Shattered Sun. Występy miały rozpocząć się 30 września 2015 roku w Los Angeles i trwać miesiąc. Jednak z powodu problemów z wizami muzycy Decapitated musieli zmienić plany.

Na swoim profilu na Facebooku zespół umieścił następujące wyjaśnienie:

Z wielkim żalem musimy poinformować, że jesteśmy zmuszeni odwołać naszą trasę z Soulfly, Soilwork oraz Shattered Sun. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy i naprawdę chcieliśmy do nich dołączyć w Nowym Jorku, ale niestety z powodu opóźnień w wydaniu wiz, znaleźliśmy się w niewygodnej sytuacji.

Obecnie planujemy przełożyć naszą trasę po Ameryce Północnej na 2016 rok, by zagrać dla naszych lojalnych fanów, którzy tym razem nas nie zobaczą!

Już wcześniej kapela informowała fanów o problemach związanych z wizami i o tym, że nie będą mogli zagrać parę koncertów, które były zaplanowane na początku października 2015 roku:

Koncertowy grafik zespołu był bardzo napięty. Jeszcze w kwietniu 2015 roku kapela zagrała w RPA na festiwalu Witchfest Fest, zaś w maju 2015 roku dała 8 koncertów w Nowej Zelandii oraz Australii.

W obozie kapeli ostatnio wiele się działo. W sierpniu 2015 roku Decapitated miał bowiem problem z poprzednią wytwórnią, która usunęła utwory grupy z serwisów streamingowych.

Z problemami wizowymi napotkał się również zespół Behemoth w maju 2014 roku w czasie wizyty w Rosji. Przerwano bowiem trasę koncertową, a muzycy trafili do więzienia za rzekome naruszenie praw wizowych. Również koncert Cannibal Corpse, który miał się odbyć 11 października 2014 roku w Moskwie nie doszedł do skutku ze względu na protest ruchu religijnego.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.