Depeche Mode zapowiedział box "Exciter" z niewydanymi wcześniej utworami. Kiedy premiera?

14.04.2022 14:26
Depeche Mode Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Sprawdźcie, jak prezentuje się kolejny, wyjątkowy box Depeche Mode.

Stęskniliście się za Depeche Mode? "Exciter – The 12’" Singles” to kolejna część kolekcjonerskich boxów z dyskografią legendarnego zespołu. W jego skład wchodzą czarne krążki z czterema singlami: "Dream On", "I Feel Loved", "Freelove" oraz "Goodnight Lovers". A na nich niewydane utwory, remixy, wersje instrumentalne, akustyczne oraz inne piosenki pochodzące z sesji nagraniowej do 10-go albumu Depeche Mode – "Exciter". W środku edycji kolekcjonerskiej znajduje się replika plakatu promującego utwór "Goodnight Lovers".

Polecamy

Depeche Mode zapowiedział box "Exciter" z niewydanymi wcześniej utworami. Kiedy premiera?

Specjalny box ukaże się 10 czerwca 2022. Trzy płyty winylowe z zestawu zawierają kompozycje, które były wydane tylko i wyłącznie na singlach CD w trakcie promocji albumu "Exciter". Wydawnictwo zawiera remixy klasyków Depeche Mode, oraz singlową wersję utworu "Dirt", który jest coverem kompozycji The Stooges.

materiały prasowe Sony Music Polska Fot. materiały prasowe Sony Music Polska

Oryginalnie wydany w maju 2001 roku album "Exciter" był pierwszym krążkiem Depeche Mode wypuszczonym w XXI wieku i został wyprodukowany przez pioniera brytyjskiego techno – DJa Marka Bella. Współpraca z Bellem pozwoliła im na odkrycie zupełnie nowych, głębszych i ambientowych dźwięków, które w wysublimowany sposób łączyły się z elektroniczno-popowym brzmieniem.

Polecamy

Seria specjalnych boxów będzie kontynuowana w nadchodzących latach w podobnych, luksusowych, audiofilskich edycjach kolekcjonerskich. Dźwięk został zremasterowany z oryginalnych taśm, a grafika każdego zestawu opiera się na ikonografii inspirowanej oryginalnymi wydaniami.

Do tej pory ukazały się:

  • „Speak & Spell – The Singles”
  • „A Broken Frame – The Singles”
  • „Construction Time Again – The 12’’ Singles”
  • „Some Great Reward – The 12’’ Singles”
  • „Black Celebration – The 12’’ Singles”
  • „Music For The Masses – The 12’’ Singles”
  • „Violator – The 12’’ Singles”
  • „Songs of Faith and Devotion – The 12’’ Singles”
  • „Ultra – The 12’’ Singles”
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.