Drak: Płyta „NieWolnOść” ma bardzo duży ciężar

Aleksandra Degórska
22.09.2016 10:05
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół przygotowuje się do wydania nowego wydawnictwa, które ujrzy światło dzienne już niebawem. Sprawdźcie, co Drak zdradził serwisowi Antyradio.pl na temat tego krążka.

Jeszcze na początku 2016 roku zastanawialiśmy się jaką płytę nagrywa Hunter. Od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że kapela stworzy akustyczny album, o czym Paweł „Drak” Grzegorczyk wspomniał w 2014 roku Antyradio.pl.

Jednak gdy poznaliśmy pierwszy singiel „NieWolność” z nadchodzącej płyty okazało się, że mamy do czynienia z ciężkim brzmieniem, z którego jest znany zespół. Klip do utworu został zarejestrowany 8 kwietnia 2016 roku w warszawskim klubie Palladium.

Płyta „NieWolnOść” ukaże się na przełomie października i listopada 2016 roku, czyli trzy lata od wydania „Imperium”. Drak zdradził serwisowi Antyradio.pl, że zespół nie zamierza stać w miejscu, jednocześnie chętnie nawiązuje do wcześniejszych osiągnięć formacji: 

Nowa płyta ma bardzo duży ciężar i jest kolejnym krokiem naprzód w „hunterowskiej” wizji tworzenia i grania muzyki. Utwory, zarówno muzycznie jak i tekstowo są z jednej strony syntezą wcześniejszych i częściowym powrotem do korzeni, a z drugiej zupełnie nowym kierunkiem, który prawdopodobnie kolejny raz zaskoczy wielu słuchaczy.

Frontman kapeli pozostaje tajemniczy, by nie zdradzić zbyt wiele przed premierą płyty:

Jest i trzecia strona, która jak zwykle pozostaje ukryta aż do momentu przesłuchania całości i własnej oceny. I na to jak zwykle Hunter bardzo liczy, konsekwentnie szukając nowych pomysłów, kolejnych drzwi do otwarcia, drążąc tematy dotykające nas wszystkich, nie unikając tych, które są powszechnie unikane, starając się jednak mimo wszystko zachować przy tym zdrowy dystans.

Już przesłuchując pierwszy singiel z nadchodzącego wydawnictwa można było zauważyć, że warstwa liryczna jest komentarzem dotyczącym teraźniejszych spraw. Jak przyznał Drak cała płyta jest wypełniona właśnie takimi kompozycjami:

Teksty opisują bardzo mocno obecne wydarzenia na świecie i w Polsce, mimo, że jak zwykle są one rozszczepiane pryzmatem historii i napisane w kontekście analogii do ubiegłych zdarzeń i zachowań ludzkich. Na płycie pojawią się przedziwne słowa, instrumenty i dźwięki, które właściwie stały się już wizytówką Huntera.

Zespół zaostrzając apetyt fanów na nowy krążek udostępnił krótką zapowiedź płyty przedstawiając tym samym również okładkę albumu:

Nowe utwory będziemy mogli usłyszeć już w czasie jesiennej trasy koncertowej, o czym wspomniał Drak:

Podczas występów będzie jednak można usłyszeć nie tylko premierowe utwory, ale także przekrój poprzednich płyt tak, żeby zarówno starsze jak i młodsze pokolenia fanów usłyszały to, co najbardziej lubią i na czym się wychowywały.

Czekamy zatem na oficjalne ogłoszenie koncertów, jak również opublikowanie kolejnych singli z nadchodzącej płyty.

Sprawicie sobie krążek „NieWolnOść” od Huntera?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.