Eddie Van Halen walczy z rakiem. Muzyk trafił do szpitala

19.11.2019 15:23
Eddie Van Halen|undefined Fot. face to face/Reporter

 Eddie Van Halen od lat walczy z rakiem. Słynny muzyk został przyjęty do szpitala z powodu reakcji jego organizmu na terapię stosowaną w leczeniu nowotworu.

Chorobę słynnego gitarzysty zdiagnozowano prawie 20 lat temu, niestety stan zdrowia muzyka nie uległ poprawie, a komórki nowotworowe dokonały przerzutów na gardło.

Eddie Van Halen trafił do szpitala

Eddie Van Halen obwinia za chorobę metalowe kostki, które przez lata trzymał w ustach w czasie gry na gitarze. Przez ostatnie lata założyciel grupy Van Halen latał pomiędzy USA, a Niemcami na leczenie i poddawał się między innymi radioterapii, która ma na celu zatrzymanie rozwoju choroby.

Ostatnio stan zdrowia słynnego gitarzysty mocno się pogorszył. Van Halen trafił do szpitala z powodu reakcji jego organizmu na leki przeciwnowotworowe.

Przeczytaj także

Eddie Van Halen został przyjęty do szpitala z silnymi bólami podbrzusza i spędził w nim kilka dni z powodu komplikacji, jakie przyniosła terapia nowotworowa. Na szczęście po kilku dniach hospitalizacji stan muzyka uległ poprawie i wypisano go do domu. Aktualnie jego stan zdrowia nieco się poprawił.

Raporty donoszą, że proces leczenia jest na tyle skuteczny, że choroba gitarzysty, póki co jest pod kontrolą.

Informacja o chorobie nowotworowej Eddiego zamyka temat wznowienia działalności przez formację Van Halen, o czym wielokrotnie spekulowano.

Van Halen to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych lat 80 a Eddie Van Halen uchodzi za jednego z największych wirtuozów gitary XX wieku.

Zobacz również: Jakie wrażenie zrobił Michael Jackson na Eddiem Van Halenie?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.