Elton John o Keithie Flincie: grał w jednym z najlepszych zespołów w historii Anglii

Kamil Kacperski
15.03.2019 15:30
The Prodigy|undefined Fot. Invision/Invision/East News/ Wiese/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Elton John wziął udział w audycji radiowej na antenie Beats One, podczas której wypowiedział się na temat zmarłego wokalisty The Prodigy, Keitha Flinta. Artysta złożył hołd frontmanowi zespołu.

4 marca 2019 roku pojawiła się tragiczna informacja - Keith Flint popełnił samobójstwo. Ciało wokalisty znaleziono w jego domu w Essex w Wielkiej Brytanii. Głos w sprawie śmierci frontmana The Prodigy zabrali jego koledzy z zespołu, członkowie środowiska muzycznego, a także bliscy przyjaciele Flinta - wśród nich John Lydon, który określił wokalistę "bardzo samotnym człowiekiem", który nie potrafił sobie poradzić z rozwodem. 

Elton John o Keithie Flincie

Na temat wokalisty głos zabrał sir Elton John. Legendarny wykonawca wziął udział w wywiadzie dla stacji Beats One, w którym złożył hołd wokaliście i zapowiedział, że wszystkie swoje koncerty będzie teraz utworem "Firestarter" z repertuaru The Prodigy:

Otwieram swoje koncerty utworem "Firestarter". W taki sposób oddaje hołd Keithowi Flintowi, który zmarł na początku marca. Cóż za szkoda. Co za wspaniały utwór, co za wspaniały zespół.

Przeczytaj także

Elton John przypomniał również moment, w którym pierwszy raz zobaczył wideo do "Firestartera". Złożył również kondolencje całemu zespołowi i bliskim Keitha Flinta:

Nie wiem, czy będą chcieli kontynuować. Wiem jedynie, że kiedy pierwszy raz usłyszałem ten utwór i zobaczyłem wideo, to pomyślałem: "Wow, cóż to jest...". To jest tragedia. Składam kondolencje rodzinie Keitha i zespołowi. Definitywnie najoryginalniejsza i jedna z najlepszych grup w historii Wielkiej Brytanii.

Keith Flint - przyczyny śmierci

Kilka dni po śmierci Flinta pojawiły się wyniki jego autopsji. Według lekarzy, 49-latek powiesił się w swoim domu w Essex. Na razie nie wiadomo jednak, czy muzyk był pod wpływem środków odurzających. Wyniki toksykologii będą dostępne dopiero w lipcu 2019 roku. 

Elton John zagra koncert w Polsce w 2019 roku

Rozpoczęta 8 września 2018 w Nowym Jorku trasa koncertowa Eltona Johna składa się z ponad 300 koncertów. Nim zakończy się w 2021 roku, obejmie Amerykę Północną, Europę, Azję, Amerykę Południową oraz Australię i Oceanię.

4 maja 2019 Elton John zawita do Krakowa, aby w tamtejszej Tauron Arenie pożegnać się z tysiącami polskich fanów. 

   
Bilety na występ Eltona Johna w Tauron Arenie Kraków będą dostępne za pośrednictwem serwisu Eventim.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.