Fanka Life of Agony groziła strzelaniną na koncercie. Została aresztowana

Aleksandra Degórska
22.05.2018 11:15
Life of Agony|undefined Fot. Retna/Photoshot/REPORTER/ East News

W konsekwencji zaplanowany koncert Life of Agony nie doszedł do skutku. Sprawdźcie szczegóły tej sprawy.

Leslie McGourty, nauczycielka Bonanza High School w Las Vegas, została aresztowana 16 maja 2018, bowiem groziła, że zaatakuje ludzi na koncercie Life of Agony 19 maja 2018 w Beauty Bar. Kobieta planowała również popełnić samobójstwo.

Policja dowiedziała się o jej zamiarze, bowiem kobieta rozsyłała wiadomości o takiej treści:

Wyobraź sobie, że wiesz dokładnie, kiedy umrzesz. Wiesz, że usłyszysz ulubioną piosenkę zagraną przez twoją ulubioną kapelę. To jest zbyt doskonałe.

Terrorystyczne zagrożenie na koncercie Life of Agony

Co więcej kobieta pisała, że chciałaby zabić wiele osób, nawiązywała do kilku ataków terrorystycznych, m.in. do tego, którego doszło podczas festiwalu w Las Vegas. Przypomnijmy, że podczas imprezy Route 91 Harvest Music Festival w okolicy hotelu Mandalay Bay doszło do strzelaniny. Zginęło 58 osób, a 515 osób zostało rannych. Napastnik, 64-letni Stephen Paddock, popełnił samobójstwo przed przyjazdem policji. 

Leslie McGourty w swoich wiadomościach wyznawała, że nie ma żadnego motywu. Obecnie kobieta wyszła za kaucją i twierdzi, że nigdy nie miała na celu kogokolwiek skrzywdzić. The Beauty Bar postanowił w związku z zaistniałą sytuacją wzmocnić ochronę, jednak ostatecznie postanowiono odwołać zaplanowany koncert Life of Agony:

Ze względu na nieprzewidziane okoliczności, na które nie mamy wpływu, występ w The Beauty Bar in Las Vegas 19 maja 2018 został odwołany. Zwrot biletów będzie możliwy w miejscach, gdzie zostały zakupione. Dziękujemy.

Bezpieczeństwo na koncertach

W związku z atakiem terrorystycznym po koncercie Ariany Grande w Manchesterze Live Nation opublikował oficjalne oświadczenie zapewniając, że na polskich koncertach jest bezpiecznie prosząc jednocześnie wszystkich uczestników koncertów o przestrzeganie zasad.

Sprawę bezpieczeństwa na koncertach skomentował m.in. Randy Blythe z Lamb of God mówiąc, że koncert powinien być miejscem, gdzie ludzie zapominają o swoich problemach, a nie grają z losem o życie.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.