Foo Fighters udostępnił fragment nowego utworu?

Jakub Gańko
20.11.2015 09:56
Foo Fighters udostępnił fragment nowego utworu? Fot. foofighters.com

Tajemnic wokół nowego wydawnictwa Foo Fighters ciąg dalszy, wreszcie jednak możemy pokazać Wam coś konkretnego. Oto nowe dźwięki, które prawdopodobnie znajdą się na EP-ce zespołu.

Pisanie o kolejnych sekretach związanych ze stroną internetową Foo Fighters przypomina oświadczenia CIA, gdzie nic nie może być ostatecznie potwierdzone, ani zaprzeczone. Faktem jest, że na witrynie grupy pojawił się na chwilę - prawdopodobnie w wyniku błędu technicznego - fragment nowego materiału.

Rozbrzmiewający w nim riff to ten sam motyw, który mieliśmy już okazję poznać na koncertach. Wiemy to dzięki jednemu z fanów, który zdążył skopiować zapętlony fragment i udostępnić na YouTubie, zanim zniknął ze strony.

Spieszcie się z odsłuchem tego tajemniczego urywka, zanim zostanie usunięty:

Utworowi towarzyszy fraza „Nothing’s set in stone” - czy to tytuł nowego kawałka? Chyba nie, nie było o nim mowy w niedawno ujawnionej trackliście wydawnictwa. Może to więc tytuł całej EP-ki? Temu przeczyłyby inne poszlaki. Fani zespołu doszukali się w tagach utworu tytułu „2nd century AD”.

Przypomnijmy, że na stronie Foo Fighters widnieje obecnie zegar odliczający do 23 listopada 2015 roku. Poprzednie teorie zakładały, że tego dnia możemy spodziewać się ogłoszenia kolejnego sezonu „Sonic Highways” lub zdjęcia gipsu z nogi Dave'a Grohla. Dziś już wiemy, że w całym zamieszaniu chodzi o nowy minialbum. Dzięki małemu śledztwu fanów znamy jego tracklistę:

Tracklista:

  1. Iron Rooster
  2. Neverending Sigh
  3. Saint Cecilia
  4. Savior Breath
  5. Sean

Materiał został zarejestrowany przed koncertem na festiwalu Austin City Limits w październiku z udziałem Bena Kwellera. Nie możemy potwierdzić, ani zaprzeczyć, że ukaże się 23 listopada 2015 roku.

Co sądzicie o takiej tajemniczej promocji nowego albumu Foo Fighters?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.