Do czego może odliczać zegar na stronie Foo Fighters?

Robert Skowronski
29.10.2015 11:55
Do czego może odliczać zegar na stronie Foo Fighters? Fot. foofighters.com

Odpowiedzi na to pytanie może być kilka. Spróbujmy wydedukować jaka jest właściwa.

Foo Fighters uruchomił na swojej stronie zegar odliczający czas do godziny zero. Wybije ona 22 listopada 2015 roku. Jakiego wielkiego ogłoszenia możemy się spodziewać po tym jak wybije wyczekiwana przez fanów grupy pora?

Być może będzie to miało związek z nową płytą Foo Fighters. Dave Grohl podczas koncertu grupy w Zilker Park w Austin City wyznał, że kapela zarejestrowała aż 5 świeżych kawałków, zdradził też nazwisko jednego z gości, który pojawi się na wydawnictwie. Jest nim gitarzysta Ben Kweller. Wokalista Foo Fighters powiedział ze sceny:

To nie nasz pierwszy raz w pięknym mieście Austin. Niech Wam coś powiem... jesteśmy tu po to, by zagrać tyle utworów, ile tylko zdołamy. Jesteśmy zespołem od 20 lat, więc mamy tego całkiem sporo. Raz na jakiś czas staramy się zrobić jakąś niespodziankę. Wiecie co zrobiłem ostatniej nocy? Nagrałem pieprzoną piosenkę w Waszym pięknym mieście. Dodam jeszcze, że... nagraliśmy pięć cholernych piosenek ostatniego wieczoru.

Czy zegar faktycznie może odliczać czas do premiery nowej płyty? Z reguły na kolejne krążki kapeli musieliśmy czekać średnio trzy lata. Jedynie w początkach kariery formacji odstępy czasu wynosiły dwa lata. Ostatnie wydawnictwo zespołu „Sonic Highways” ujrzało światło dzienne zaledwie w 2014 roku. Zdaje się, że 2015 to zbyt wczesna data na następcę wspomnianego krążka. Czy jednak będziemy mogli usłyszeć nowy utwór? Niewykluczone.

Teoria nr 66?

Grafika zamieszczona na stronie Foo Fighters przypomina niezwykle znak amerykańskiej drogi nr 66 (Route 66):

foofighters66-700x419 Fot. foto: foofighters.com

Trasa ta bywa nazywana główną drogą całych Stanów Zjednoczonych i została otwarta 11 listopada 1926 roku, a jej długość wynosi 3939 km. Czy to, że Foo Fighters zdecydował się wybranie takiego symbolu oznacza, że możemy się już przygotowywać na drugi sezon serialu dokumentalnego „Sonic Highways”?

Produkcja, której twórcą jest Dave Grohl, zyskała przychylność branży zdobywając aż 2 statuetki Emmy. Być może muzyk chce wykorzystać to, że rozgłos wokół jego dzieła nie ustaje i ma zamiar kuć żelazo póki gorące. „Sonic Highways” to muzyczna opowieść o 8 stanach Ameryki. Zostają jeszcze 43 stany, które czekają na to, żeby przybliżyć ich dzieje. 

Koniec człowieka-gipsa?

12 czerwca 2015 roku Dave Grohl wykonując zaledwie drugi kawałek z setlisty przygotowanej na występ w Göteborgu, czyli „Monkey Wrench”, ześlizgnął się ze sceny. Upadek spowodował złamanie w prawej nodze. Od tej pory Dave Grohl występuje na scenie na specjalnie przygotowanym tronie z kończyną unieruchomioną w gipsie.

22 listopada 2015 roku, kiedy zegar na stronie Foo Fighters odliczy do zera, minie ponad 5 miesięcy od kiedy muzyk nabawił się obrażeń. Czy będzie to dzień, w którym wokalista będzie mógł ponownie stanąć na dwóch nogach? Być może.

A Wy macie swoją teorię?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.