Foo Fighters odlicza czas do wydania nowej EP-ki?

Jakub Gańko
17.11.2015 15:23
Foo Fighters odlicza czas do wydania nowej EP-ki? Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Wszystko wskazuje na to, że wiemy już, do czego odlicza tajemniczy zegar na stronie Foo Fighters. Jak zapowiada się nowe wydawnictwo zespołu?

Na oficjalnej stronie grupy Dave'a Grohla od dłuższego czasu widzimy zegar odliczający do 22 listopada 2015 roku. Co takiego wydarzy się tego dnia? Teorii mieliśmy co najmniej kilka...

Braliśmy pod uwagę na przykład ogłoszenie drugiego sezonu serialu dokumentalnego „Sonic Highways”. Jak wykazało jednak śledztwo fanów, odpowiedź na to pytanie zdaje się być o wiele prostsza: Foo Fighters najprawdopodobniej zapowiada po prostu nową EP-kę. W rejestrze organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi BMI odkryto pięć nowych utworów skomponowanych przez muzyków zespołu. Oto ich tytuły:

Tracklista:

  1. Iron Rooster
  2. Neverending Sigh
  3. Saint Cecilia
  4. Savior Breath
  5. Sean

Materiał został zarejestrowany w październiku przed koncertem na festiwalu Austin City Limits. Zgodnie z wcześniejszymi słowami Grohla, przy rejestracji jednego z kawałków wziął udział gitarzysta Ben Kweller.

W trakcie europejskich koncertów zespół prezentował już krótki fragment nowego materiału. Poniżej możecie usłyszeć, jak zabrzmiał on na koncercie w Krakowie:

Podobnie jak wiele innych zespołów, Foo Fighters odwołał pozostałe występy swojej europejskiej trasy po tragicznych wydarzeniach w Paryżu. Zespół opublikował oświadczenie na oficjalnym profilu na Facebooku:

Z głębokim żalem i szczerym zaniepokojeniem wydarzeniami w Paryżu, musimy odwołać pozostałe występy naszej trasy. W obliczu bezsensownej przemocy, zamykania granic i międzynarodowej żałoby, nie możemy teraz tego kontynuować. Nie ma innych słów, by to wyrazić. To jakieś szaleństwo i straszna lipa. Nasze myśli i modlitwy są teraz przy wszystkich poszkodowanych i tych, którzy stracili swoich bliskich.

Na szczęście zespół zdążył wcześniej zagrać swój koncert w Polsce. Pozostali będą musieli zadowolić się nową EP-ką.

A Wy się cieszycie?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.