Freddie Mercury będzie mieć swoją ulicę w Warszawie. Wiemy, gdzie powstanie

05.09.2019 12:38
Freddie Mercury |undefined Fot. Alpha/Globe Photos/EAST NEWS

Jeszcze w marcu 2019 roku informowaliśmy was o tym, że polscy fani Queen chcą ulicy Freddiego Mercury'ego w Warszawie.

Pomysłodawcami byli Piotr Otrębski wraz z Polskim Fanklubem Queen, którzy chcieli, żeby ulica imieniem wokalisty Queen znalazła się w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego w Warszawie. Twórcy pomysłu stworzyli petycję, pod którą musiało znaleźć się co najmniej 200 podpisów osób pełnoletnich, którzy mieszkają w Warszawie. Piotrowi i Fanklubowi najprawdopodobniej udało się zebrać wystarczającą ilość sygnatur, bo wszystko wskazuje na to, że ulica Freddiego powstanie w Warszawie.

Freddie Mercury będzie mieć swoją ulicę w Warszawie. Wiemy, gdzie powstanie

Jak podaje Wyborcza, radni z Komisji Nazewnictwa zgodzili się na to, żeby Mercury miał swoją ulicę w Warszawie. Jednak jej lokalizacja będzie inna niż ta, którą proponowano na początku. Dlaczego? Zespół Nazewnictwa Miejskiego uznał, że taka ulica nie do końca pasowałaby do tych już istniejących. Zaproponowano zatem, żeby ulica upamiętniająca wokalistę znalazła się między ambasadami Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, a konkretniej aleję, która łączy ulice Kawalerii i Nojiego. Jednak decyzje muszą zaakceptować rady Śródmieścia i Warszawy.

Przeczytaj także

Freddie Mercury urodził się 5 września 1946 roku w Stone Town w Tanzanii. Gdyby piosenkarz żył, obchodziłby obecnie swoje 73 urodziny. Z tej okazji ogłoszono, że powstanie coś wyjątkowego dla najwierniejszych fanów. "Never Boring" to zestaw, w którym znajdzie się wyselekcjonowany wybór muzyki, grafiki i wypowiedzi Mercury'ego. Box będzie można dostać już 11 października 2019 roku. To właśnie wtedy zestaw ujrzy światło dzienne.

Zobacz także: Mural Davida Bowiego powstał w Warszawie

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.