Fronda.pl cytuje naukowców, którzy twierdzą, że heavy metalu i rapu słuchają psychopaci

Aleksandra Degórska
29.09.2017 09:47
Fronda.pl cytuje naukowców, którzy twierdzą, że heavy metalu i rapu słuchają psychopaci Fot. kadr z wideo

Portal powołuje się na wstępne badania nowojorskich naukowców, którzy przeprowadzili badania na 200 osobach.

Znajomi mówią Ci, że jesteś wariatem, bo szalejesz na koncertach jak wariat? Możliwe, że się nie mylą - przynajmniej tak twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Nowojorskiego, na których powołuje się Fronda.pl w artykule „Naukowcy: Psychopaci słuchają heavy metalu i rapu”.

Badania przeprowadzono na 200 osobach, których wyniki badań na psychopatę były bardzo wysokie. Przesłuchali oni 260 utworów i okazało się, że wiele osób lubi słuchać rapu, a na drugim miejscu jest heavy metalu. Na pierwszej pozycji pojawił się kawałek „Blackstreet No Diggity” Blackstreet na liście również wysoko wylądował utwór Eminema „Lose Yourself”.

Czego słuchają osoby, które mają najmniejsze predyspozycje do bycia psychopatami? Okazuje się, że wybierają „My Sharona” grupy The Knack czy „Titanium” z repertuaru Sii. Naukowcy ostrzegają jednak, że wyniki badań są na razie wstępne oraz oficjalnie nieopublikowane i zostaną jeszcze przeprowadzone dodatkowe badania, by jasno wyjaśnić całą tę sprawę. Co ciekawe inne badania wykazały, że metal uspokaja, a osoby, które często chodzą na koncerty są szczęśliwsze. Kto zatem ma rację?

Zło tak naprawdę czyha wszędzie - Reksio to ponoć pomiot szatana, Kubuś Puchatek to również demoniczne stworzenie... nic, tylko włączyć heavymetalowy akompaniament i postradać rozum.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.