Ghost „miażdży młotem” w nowym singlu

Aleksandra Degórska
12.09.2016 17:25
|north Fot. Retna / Photoshot / Reporter / East News

Szwedzka kapela udostępniła premierowy kawałek. Posłuchajcie nowych brzmień od formacji.

Dyskografię zespołu jak dotychczas zamyka krążek „Meliora” z 2015 roku. Płyta okazała się sporym sukcesem, przy czym utwór „Cirice” został nagrodzony statuetką Grammy w 2016 roku w kategorii Najlepsze wykonanie - metal. Ghost wyznał, że po zakończeniu sezonu letnich festiwali w 2016 roku zamierza wydać EP-kę z coverami, za produkcję której odpowiedzialny jest Tom Dalgety.

Zespół tymczasem postanowił podzielić się z fanami nowymi dźwiękami. Mowa tutaj o kawałku „Square Hammer”, który jest pierwszym nagraniem od momentu ukazania się ostatniej studyjnej płyty.

Posłuchajcie tego numeru:

Bezimienny Ghoul tak wypowiedział się na temat premierowego kawałka:

Jesteśmy bardzo dumni z tego numeru. Jesteśmy podekscytowani tym, że możemy zagrać coś nowego. To jest jak mały klejnot na szyi.

Utwór zapowiada EP-kę zatytułowaną Popestar, która ukaże się 16 września 2016 roku. We wcześniejszych wywiadach muzycy zdradzili, że nadchodząca EP-ka będzie przedsmakiem tego, co może pojawić się na kolejnej studyjnej płycie:

Jeśli słuchasz minialbumu nie myśl, że następny krążek będzie podobnie brzmieć. Mimo to, jest to dobry sposób, by przemycić elementy, które mogą pojawić się na następnej płycie, ale to nie jest oczywiste.

Trzeba zatem zaczekać na kolejne wieści z obozu Ghost. Tymczasem muzycy mają zaplanowany szereg koncertów w ramach The Popestar Tour 2016. Najbliższy występ odbędzie się 16 września w Rochester, zaś ostatni 12 listopada w Brooklynie.

Jak oceniacie nowy kawałek od Ghost?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.