Ghost wyda EP-kę w 2016

Aleksandra Degórska
13.05.2016 13:40
|north Fot. kadr z wideo

Zespół nie zwalnia tempa i zamierza już wkrótce zaprezentować nowy materiał. Jak wyglądają plany kapeli na najbliższe miesiące?

Szwedzki Ghost nagrał już jeden minialbum w 2013 roku i jeszcze w 2015 rozważał, czy nie wydać kolejnej EP-ki. Zespół choć ma mocno napięty grafik znalazł czas na to, by nagrać nowy materiał, co na pewno ucieszy wielu fanów formacji.

Ghost właśnie jest w trakcie wiosennej trasy po Stanach Zjednoczonych i Bezimienny Ghoul opowiedział o tym, że najbliższe miesiące zapowiadają się bardzo pracowicie:

Skończymy tę trasę 22 maja 2016 w Albany. Następnie rozpocznie się europejskie tournée, które startuje 27 maja 2016 i ciągnie się do początku lipca. Mamy zaplanowane festiwale.

Na tym jednak nie koniec jeśli chodzi o plany kapeli na drugą połowę 2016 roku:

Po tym wszystkim wydamy EP-kę. To będzie świetne, bo to wznowi cały ten cykl. Tak więc będziemy mieć nowy materiał oraz nowe sceniczne show. To całkiem nowy układ. Następnie będziemy was tym terroryzować aż do 2017 roku.

Kapela została w 2016 roku nagrodzona statuetką Grammy w kategorii Najlepsze wykonanie - metal za utwór „Cirice” z albumu „Meliora” z 2015. Możliwe, że to wydarzenie dało przysłowiowego „kopa” dla zespołu, by iść za ciosem i tworzyć nowy materiał.

Bezimienny Ghoul był mile zaskoczony otrzymaniem prestiżowej nagrody, jak również faktem, że wiele osób rozpoznawało Ghost na ceremonii wręczenia statuetki:

Spodziewaliśmy się, że na czerwonym dywanie przyjmą nas na zasadzie: „O, super, kim jesteście?” Było odwrotnie, bo mówili: „O, ci faceci z Ghost. Naprawdę lubię wasz utwór, który nazywa się... ”. To pokazywało, że wiedzieli kim jesteśmy, a byli tam różni ludzie, dziennikarze, muzycy wykonujący rozmaite gatunki muzyczne. To było fascynujące.

Chadzając po czerwonym dywanie Ghost robił upiorne wrażenie na tle wystrojonych, kolorowych gwiazd, ale jak widać to zupełnie nie przeszkadzało muzykom.

Posłuchajcie, co jeszcze opowiedział Bezimienny Ghoul w tym wywiadzie:

Zatem odliczamy dni do nowej EP-ki. Tę dobrą informację trzeba uczcić, najlepiej wznosząc toast kieliszkiem wyśmienitego trunku. Co powiecie na Papastrello - włoskie czerwone wino sygnowane logo Ghost? Trunek wykonany jest ze specjalnego rodzaju winogron - corvina veronese oraz rondinella, które są suszone w naturalny sposób.

Ucztować można również w stroju przypominającym Pape Emeritusa III czy Bezimiennych za sprawą masek Ghost, którymi nie pogardzi żaden fan mrocznej kapeli.

Czekacie na nowy materiał od Ghost?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.