Ghost z czerwonym winem Papastrello

Aleksandra Degórska
05.04.2016 15:26
Ghost z czerwonym winem Papastrello Fot. AP / FOTOLINK / East News; Caryca Pejnta

A może tak kieliszek wyśmienitego trunku? Jeśli już sięgacie po alkohol, to warto wybrać coś naprawdę wyjątkowego.

Po ciężkim, pracowitym dniu nie ma to jak rozłożyć się na wygodnym fotelu i wypić trochę dobrego winka dla zdrowia. Ciągle pojawiają się kolejne badania potwierdzające, że czerwony trunek jest korzystny dla serca i innych organów. Nic, tylko pić i pić.

Jakie jednak wino jest najlepsze? Na rynku pojawiają się co rusz kolejne rodzaje tego alkoholu i prawda jest taka, że stojąc przy kilkumetrowej witrynie z trunkami nie wiadomo co wybrać. W takich momentach warto zatem sięgnąć po alkohol, który sygnowany jest logo Twojego ulubionego zespołu. Nie dość, że smaczne, to Twój status jako prawdziwego fana od razu wzrasta.

Teraz wielbiciele kapeli Ghost mogą skosztować wino od swojej ukochanej kapeli. Papastrello, bo tak nazywa się ten 13,5 % trunek, to włoskie czerwone wino przygotowane przez Premium Wine Selection. 

Wino jest sprzedawane w 750 mililitrowych butelkach:

foto: iconbeverages.co.uk Fot. foto: iconbeverages.co.uk

Trunek wykonany jest ze specjalnego rodzaju winogron - corvina veronese oraz rondinella, które są suszone w naturalny sposób. Wino ulega wolnej fermentacji, maceracji trwającej 8-10 dni i następnie przeprowadzana jest kolejna fermentacja. Papastrello intensywnie pachnie owocami i idealnie będzie pasować do czerwonego mięsa czy do serów.

Oczywiście wino, Papa Emeritus III, Bezimienni - to wszystko może kojarzyć się z odprawianiem czarnej mszy, brakuje tylko komunikanta od Behemotha.

Wokalista Ghost jednak wszystkiemu zaprzecza twierdząc, że Papastrello to po prostu dobry trunek:

Mówią, że to wino jest krwią Chrystusa? Przekonywałbym, że tak nie jest. Są to sfermentowane winogrona i tyle. Bardzo dobrze sfermentowane winogrona... niemniej są to owoce.

Trunek jest dostępny w Szwecji, jednak fani z Wielkiej Brytanii oraz USA również będą mogli zamówić sobie butelkę na tej stronie. Cena takiego napoju to 25,99 funtów.

Na rynku co rusz pojawiają się kolejne alkohole sygnowane logo słynnych kapel. Takie zespoły, jak Behemoth, Queen, Iron Maiden, Metallica czy też Slayer mają się czym pochwalić jeśli chodzi o alkoholowe trunki. Mastodon nie dość, że wydał swoje piwo Black Tongue oraz Motherpuncher, to również zaprezentował specjalny kufel do tego złotego napoju. Jest więc w czym wybierać.

Wypilibyście czerwone wino od Ghost?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.