Ghost wydał nowy album. Posłuchaj płyty "Impera"

11.03.2022 09:54
Ghost Fot. materiały prasowe Universal

Szwedzki zespół Ghost podzielił się nowym materiałem. Jak prezentuje się płyta "Impera"?

Ghost, laureaci Grammy i mistrzowie teatralnego rocka, wydali 11 marca nowy album zatytułowany "Impera" – Budujemy nasze imperium na zgliszczach przeszłości – anonsuje zespół. Jak brzmi najnowsze dzieło grupy Ghost?

Polecamy

Ghost wydał nowy album. Posłuchaj płyty "Impera"

Na krążku "Impera" Ghost przeskakuje kilkaset lat, pozostawiając za sobą nękaną dżumą XIV-wieczną Europę, znaną z poprzedniego albumu "Prequelle", który został wydany w 2018 roku. W zestawie znalazło się 12 utworów, w tym single "Twenties" i "Call Me Little Sunshine" oraz pierwszy singiel zatytułowany "Hunter's Moon".

Nowe piosenki opowiadają o powstających i upadających imperiach, samozwańczych mesjaszach (finansowych i duchowych) oraz przepowiedniach. Tematy są jak najbardziej aktualne i ważne w obecnych czasach, przedstawione na tle hipnotycznego, mrocznego muzycznego krajobrazu Ghost. Posłuchajcie, jak brzmi najnowszy krążek Szwedów:

Posłuchaj podcastu

Polecamy

Za produkcję albumu "Impera" odpowiada Klas Åhlund, a miksami zajął się Andy Wallace. Wiosną Ghost wyruszy w trasę po Europe, podczas której zespołowi towarzyszyć będą Uncle Acid & The Dead Beats oraz Twin Temple.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.