Ghost wydał nowy album. Posłuchaj płyty "Impera"

11.03.2022 09:54
Ghost Fot. materiały prasowe Universal

Szwedzki zespół Ghost podzielił się nowym materiałem. Jak prezentuje się płyta "Impera"?

Ghost, laureaci Grammy i mistrzowie teatralnego rocka, wydali 11 marca nowy album zatytułowany "Impera" – Budujemy nasze imperium na zgliszczach przeszłości – anonsuje zespół. Jak brzmi najnowsze dzieło grupy Ghost?

Polecamy

Ghost wydał nowy album. Posłuchaj płyty "Impera"

Na krążku "Impera" Ghost przeskakuje kilkaset lat, pozostawiając za sobą nękaną dżumą XIV-wieczną Europę, znaną z poprzedniego albumu "Prequelle", który został wydany w 2018 roku. W zestawie znalazło się 12 utworów, w tym single "Twenties" i "Call Me Little Sunshine" oraz pierwszy singiel zatytułowany "Hunter's Moon".

Nowe piosenki opowiadają o powstających i upadających imperiach, samozwańczych mesjaszach (finansowych i duchowych) oraz przepowiedniach. Tematy są jak najbardziej aktualne i ważne w obecnych czasach, przedstawione na tle hipnotycznego, mrocznego muzycznego krajobrazu Ghost. Posłuchajcie, jak brzmi najnowszy krążek Szwedów:

Posłuchaj podcastu

Polecamy

Za produkcję albumu "Impera" odpowiada Klas Åhlund, a miksami zajął się Andy Wallace. Wiosną Ghost wyruszy w trasę po Europe, podczas której zespołowi towarzyszyć będą Uncle Acid & The Dead Beats oraz Twin Temple.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.