Gitarzysta Lamb Of God podzielił się wzruszającą historią o współpracy z Chesterem Benningtonem

Joanna Chojnacka
05.02.2019 12:49
Chester Bennington|undefined Fot. Leszek Kotarba/East News

Mark Morton był jedną z ostatnich osób, która mogła pracować z Chesterem Benningtonem. Muzyk opowiedział, jak wspomina tworzenie utworu "Cross Off".

Na debiutanckiej płycie solowej Marka Mortona, gitarzysty Lamb Of God "Anesthetic" pojawiło się wiele znaczących gwiazd. Wśród nich Myles Kennedy, Chuck Billy z Testamentu, Jacoby Shaddix z Papa Roach czy Alissa White-Gluz z Arch Enemy. Mimo tej imponującej listy, słuchacze najbardziej oczekiwali utworu "Cross Off", który Morton nagrał ze zmarłym w lipcu 2017 roku wokalistą Linkin Park, Chesterem Benningtonem

Przeczytaj także

Mark Morton wspomina współpracę z Chesterem Benningtonem

Gitarzysta Mark Morton udzielił ostatnio wywiadu dla Loudwire, gdzie opowiedział ze wzruszeniem historię o współpracy z Chesterem Benningtonem. Zapewnił w niej, że artysta był niezwykle szczery i nie kierował się wybujałym ego, jak wielu frontmanów.

Praca z Chesterem jest czymś, co zawsze będę wspominał ze wzruszeniem. On był w tym wszystkim tak bardzo prawdziwy, twórczy i zmotywowany. Kochał to, co robił i nie miał przerośniętego ego.

Morton przyznał, że muzycy z miejsca się dogadali, a nagrywanie utworu było czystą przyjemnością.

Od razu złapaliśmy nić twórczego porozumienia, którego się nie da zaplanować. Możesz tylko mieć nadzieję, że to zaufanie się pojawi. U nas tak było, dlatego od razu zaczęliśmy tworzyć.

Gitarzysta Lamb Of God podkreśla, że praca z wokalistą Linkin Park była dla niego wyjątkowym przeżyciem. 

Chester miał wiele pomysłów. Był bardzo podekscytowany tym, że może się wykrzyczeć i zrobić coś tak ciężkiego. Jest wiele rzeczy, które mogę o nim powiedzieć, ale naprawdę był niesamowicie skromnym, wrażliwym i utalentowanym facetem.Dużo opowiadał o swojej rodzinie i o doświadczeniu w branży muzycznej. Był po prostu świetnym gościem. Byłem naprawdę podekscytowany, że mogę z nim rozmawiać i pracować.

Sprawdź: >>Shinoda opowiada, dlaczego Chester popełnił samobójstwo<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.