Chester Bennigton w singlu gitarzysty Lamb of God - posłuchajcie "Cross Off"

Kamil Kacperski
09.01.2019 10:46
Chester Bennigton|undefined Fot. Leszek Kotarba/East News

Informacja o tym, że Chester Bennigton pojawi się gościnnie na solowym albumie Marka Mortona była znana od dawna. Singiel "Cross Off" nareszcie ujrzał światło dzienne.

Chester Bennigton dograł wokale do utworu "Cross Off" w kwietniu 2017 roku, zaledwie kilka miesięcy przed jego tragiczną śmiercią. O współpracy w październiku 2018 roku poinformował Mark Morton, który zdradził jednocześnie, że na rynku ukaże się jego solowy album zatytułowany "Anesthetic". Na krążku oprócz Bennigtona usłyszymy m.in. Jacoby'ego Shaddixa z Papa Roach, Billy'ego Chucka z Testamentu, Mylesa Kennedy'ego, czy kolegę Mortona z Lamb of God, Randy'ego Blythe'a.

W "Cross Off" oprócz Chestera Bennigtona gościnnie wystąpili również Paolo Gregoletto (bas) i Alex Bent (perkusja) z Trivium. Posłuchajcie efektu współpracy metalowych gigantów:

Chester Bennigton gościnnie na albumie Marka Mortona

Album "Anesthetic" Marka Mortona trafi na półki sklepowe już 1 marca 2019 roku. Płyta jest dostępna w przedsprzedaży. A tak prezentuje się tracklista solowego projektu gitarzysty Lamb of God:

  1. Cross Off (feat. Chester Bennington)
  2. Sworn Apart (feat. Jacoby Shaddix z Papa Roach)
  3. Axis (feat. Mark Lanegan)
  4. The Never (feat. Chuck Billy z Testamentu)
  5. Save Defiance (feat. Myles Kennedy)
  6. Blur (feat. Mark Morales)
  7. Back From The Dead (feat. Josh Todd z Buckcherry)
  8. Reveal (feat. Naeemah Z. Maddox)
  9. Imaginary Days
  10. The Truth Is Dead (feat. Randy Blythe z Lamb Of God i Alissa White-Gluz z Arch Enemy)

Chester Bennington nie żyje

Chester Bennington zmarł 20 lipca 2017 roku w wieku 41 lat w swoim domu w Palos Verdes Estates w Los Angeles. Wyniki testów toksykologicznych wykazały, że muzyk miał w krwi alkohol oraz MDMA. Ostatni występ Benningtona odbył się 6 lipca 2017 w Birmingham.

Śmierć Chestera Benningtona była szokiem dla świata - wielu muzyków podzieliło się swoimi wspomnieniami związanymi z frontmanem Linkin Park za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.