Gorillaz nagrał singiel z Tame Impala. To zapowiedź nowej płyty "Cracker Island" [WIDEO]

01.09.2022 14:13
Gorillaz Fot. materiały prasowe Warner Music Polska

Posłuchajcie, jak prezentuje się najnowszy singiel zespołu Gorillaz.

Gorillaz zapowiedział nowy album "Cracker Island", który ukaże się 24 lutego 2023. Zespół już podzielił się pierwszym singlem zapowiadającym to wydawnictwo. Kawałek "New Gold" został nagrany razem z Tame Impala i Bootie Brown.

Polecamy

Gorillaz nagrał singiel z Tame Impala. To zapowiedź nowej płyty "Cracker Island" [WIDEO]

Piosenka "New Gold" została po raz pierwszy wykonana na żywo podczas wyprzedanego festiwalu All Points East w Londynie, który odbył się w tym miesiącu. Na scenie do Gorillaz dołączyli Tame Impala  oraz stały współpracownik wirtualnej kapeli,  Bootie Brown znany z pochodzącej z South Central w Los Angeles hiphopowej formacji The Pharcyde.

Posłuchajcie, jak brzmi najnowszy singiel Gorillaz:

"Cracker Island", czyli ósmy studyjny album Gorillaz to zbiór 10 utworów, w których gościnnie pojawią się Stevie Nicks, Adeleye Omotayo, Thundercat, Tame Impala, Bad Bunny i Bootie Brown oraz Beck. Nagrywany w Londynie i Los Angeles na początku tego roku materiał został wyprodukowany przez ośmiokrotnie nagrodzonego Grammy producenta, multiinstrumentalistę i autora piosenek, Grega Kurstina, a także Gorillaz i Remiego Kabakę Jr.

Polecamy

Gorillaz "Cracker Island": Tracklista

  1. Cracker Island feat. Thundercat
  2. Oil feat. Stevie Nicks
  3. The Tired Influencer
  4. Tarantula
  5. Silent Running feat. Adeleye Omotayo
  6. New Gold feat. Tame Impala & Bootie Brown
  7. Baby Queen
  8. Tormenta feat. Bad Bunny
  9. Skinny Ape
  10. Possession Island feat. Beck
Polecamy

Stworzony przez muzyka Damona Albarna i artystę Jamiego Hewletta zespół Gorillaz tworzą wokalista 2D, basista Murdoc Niccals, perkusista Russel Hobbs i japoński cudotwórca gitary Noodle.

Z siedmioma płytami w dorobku - "Gorillaz" (2001"), "Demon Days" (2005), "Plastic Beach" (2010), "The Fall" (2011),  "Humanz" (2017) i "The Now Now" (2018) oraz "Song Machine: Season One - Strange Timez" (2020) - Gorillaz stali się światowym fenomenem, trafili na szczyt list przebojów i zjechali z koncertami cały świat od San Diego do Syrii i od Montevideo do Syrii.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.