Green Day pokrył koszta zniszczeń w restauracji, którą zdemolowali młodzi hardcore'owcy

24.12.2019 13:55
Green Day|undefined Fot. CRISTINA QUICLER/AFP/East News

Grupa Green Day wsparła młody hardcore'owy zespół, który zdemolował restaurację Denny's i musiał zapłacić za wyrządzone szkody.

Całkiem niedawno sieć zalało nagranie z restauracji Denny's w Santa Ana w Kalifornii. Na nagraniu widzimy koncert hardcore'owej kapeli, która gra w zupełnie niedostosowanym do tego miejscu. Pod prowizoryczną sceną szaleje tłum fanów grupy. To nie mogło się dobrze skończyć i faktycznie się nie skończyło. Restauracja obliczyła straty po występie i zażądała od młodego organizatora zwrotu pieniędzy za wywołane szkody. 

Green Day pokrył koszta zniszczeń po koncercie w Denny's

Chociaż kwota 2 tysięcy dolarów nie była zawrotna, 17-letni Bryson Del Valle nie miał takiej sumy. Muzycy zorganizowali zbiókę na GoFundMe, gdzie zaapelowali do fanów punk rocka o pomoc w zwrocie długu. 

Przeczytaj także

W tym samym czasie grupa Green Day udowodniła, jak bardzo zależy jej na podtrzymaniu w młodzieży ducha punk rocka. Muzycy dowiedzieli się o sytuacji i uregulowali dług kapeli WACKO w restauracji Denny's. Zapłacili knajpie 2 tysiące dolarów. W związku z tym zebrane pieniądze na GoFundMe, organizator koncertu będzie mógł zainwestować w lepiej przemyślany występ.

Zobacz też: Shakira nagrała cover "Basket Case". Jak zareagował zespół Green Day? 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.