Green Day wrobiony w napad na bank w nowym klipie

Aleksandra Degórska
14.09.2016 09:44
Green Day wrobiony w napad na bank w nowym klipie Fot. kadr z wideo

Złodzieje wcielili się w Green Day i postanowili zorganizować skok na bank. Zobaczcie, jak prezentuje się klip do pierwszego singla z nadchodzącej płyty.

Fani musieli długo czekać na premierowy materiał od punkowców. Jak dotychczas dyskografię zespołu zamyka trylogia „¡Uno!”, „¡Dos!”, „¡Tré!” z 2012 roku. Wokalista wówczas walczył z nałogiem i w konsekwencji nie pamięta dokładnie sesji nagraniowej trylogii „hiszpańskiej trylogii”.

Problemy z uzależnieniem spowodowały przesunięcie w czasie nagrań nowej płyty. W końcu jednak oczekiwanie się skończy 7 października 2016 roku, gdy na sklepowych półkach ukaże się 12. krążek Green Day. Wydawnictwo to będzie nosić tytuł „Revolution Radio”.

Na pierwszy singiel wybrano utwór „Bang Bang”, którego premiera przypadła na 11 sierpnia 2016 roku. Początkowo do numeru stworzono lyric video przedstawiające kolaże stworzone z gazet. Kompozycja doczekała się w końcu klipu w reżyserii Tima Armstronga z punkrockowego zespołu Rancid.

W teledysku widzimy złodziei w maskach przedstawiających muzyków Green Day, którzy napadają na bank. Następnie przychodzą na domówkę, na której gra kapela. Zobaczcie, jak dalej rozwinęła się akcja:

Billie Joe Armstrong tak wypowiedział się na temat utworu „Bang Bang”:

Numer jest najbardziej agresywnym singlem jaki kiedykolwiek mieliśmy. Nie planowałem tego, nie jestem staruszkiem, który mówi: „Pokażemy tym młodym smarkaczom jak to się robi”. To było na zasadzie: „Ku*wa, to brzmi naprawdę dobrze”.

Jeżeli ten numer zaostrzył Wam apetyt na nowe nagrania zespołu to możecie również posłuchać 2. singla zatytułowanego „Revolution Radio”.

Czy nowy materiał sprawdzi się również na żywo? 20 września 2016 roku rozpocznie się trasa koncertowa Green Day po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie. Zespół odwiedzi również nasz kraj i zagra 21 stycznia 2017 roku w Krakowie w Tauron Arenie, wtedy też dowiemy się, w jakiej koncertowej formie jest kapela.

Jak oceniacie nowy klip do „Bang Bang”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.